Dünyada ilk 30 arasında

Ege Üniversitesi (EÜ) Fen Fakültesi Dekanı Profesör Dr. Bekir Çetinkaya, bilim indekslerinde (SCI) yer alan 142 yayın ve bu yayınlara yapılan 2 bin 456 atıfla 'dünyanın 30 başarılı bilim insanı' arasında değerlendirildi.

İZMİR - Ege Üniversitesi (EÜ) Fen Fakültesi Dekanı Profesör Dr. Bekir Çetinkaya, bilim indekslerinde (SCI) yer alan 142 yayın ve bu yayınlara yapılan 2 bin 456 atıfla 'dünyanın 30 başarılı bilim insanı' arasında değerlendirildi.
Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) üyesi Prof. Dr. Bahattin Baysal, bilim endekslerinde yer alan yayın sayısı 100'den fazla ve bu yayınlara atıf sayısı binin üzerinde olan bilim insanları üzerinde sayısal bir inceleme yaptı. Buna göre, Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Profesör Dr. Bekir Çetinkaya, kimya dalında, 142 yayın ve bu yayınlara yapılan 2 bin 456 atıfla dünyanın 30 başarılı bilim insanı arasına girdi. EÜ Rektörü Prof. Dr. Ülkü Bayındır, Çetinkaya'nın bu başarılarıyla sadece Ege Bölgesi üniversitelerini değil, Batı Anadolu üniversitelerini de temsil etmesinin, büyük bir sevinç yarattığını söyledi.
TÜBİTAK ödülü de var
Bayındır, "Sayın Bekir Çetinkaya, üniversitemizin gururudur" dedi. Avrupa Teknik ve Bilimsel İşbirliği Kurumu Kimya Teknik Komite üyesi olarak Türkiye'yi temsil eden ve Türkiye Kimya Derneği Şeref Üyesi olan Çetinkaya, 2002'de de TÜBİTAK Bilim Ödülü'nü kazanmıştı.


    http://www.radikal.com.tr/7643547643540

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.