Dünyanın en rahat yeri

Dünyanın en rahat yeri
Dünyanın en rahat yeri
Bir yatak firmasınca düzenlenen 'Dünyanın en rahat yeri' konulu fotoğraf yarışmasında çobanın aba içine gizlediği kuzu resmi birinci seçildi.

ANKARA - Bir firma tarafından düzenlenen ‘Dünyanın en rahat yeri’ konulu fotoğraf yarışmasında çobanın aba içine gizlediği kuzu fotoğrafı birincilik ödülünü aldı. Dünya genelinde 50’den fazla ülkede 500’ü aşkın noktada satışa sunulan BRN Yatakları tarafından Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu aracılığıyla düzenlenen ‘Dünyanın en rahat yeri’ konulu fotoğraf yarışması sonuçlandı.

Birinci Konya’dan
Firmanın Kayseri Serbest Bölgesi’ndeki fabrikasında düzenlenen ve başkanlığını Dr. Haluk Uygur’un yaptığı, Prof. Dr. Sabit Kalfagil, İzzet Keribar, İbrahim Zaman, Hamit Yalçın, Ercan Halıcı ve Mustafa İlter’den oluşan jüri, 566 kişinin 1772 fotoğrafı arasında birincilik ödülünü Konya’dan yarışmaya katılan Seyit Konyalı’ya verdi.
Seyit Konyalı’nın çobanın aba içine gizlediği kuzu ‘dünyanın en rahat yeri’ olurken, ikincilik ödülü, camları buğulu trende derin bir uykuya dalan kadını fotoğraflayan İstanbul ’dan Aylin Çakır’a gitti.
Kocaeli’nden Leyla Emektar ise annesi tarafından ayakları kavranan bebek fotoğrafı ile üçüncü oldu. Van’dan yarışmaya katılan Ahmet Fatih Sönmez’in şelale önünde keyif yapan kişi fotoğrafı mansiyon ödülü aldı. Birinci 5000, ikinci 3000, üçüncü 2.000 TL ödül aldı


  http://www.radikal.com.tr/113042011304201

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kuzularin Sessizligi - abrapan

  AKP doneminde suregiden baskilara, hapisteki gazetecilere, issiz birakilan yazarlara sessiz kalan butun entellere en basta da Orhan Pamuk'a ithaf olunur. Onlar da bu kinali kuzu gibi boyle rahat yerleri, cobanlarinin sicacik kucagini pek severler, hic giklarini cikarmadan tebessumle manzarayi seyrederler.