Dünyanın en şanslı mahkûmu iş buldu

Dünyanın en şanslı mahkûmu iş buldu
Dünyanın en şanslı mahkûmu iş buldu

Kenan Ayçiçek, denetimli serbestlik yasası sayesinde iş buldu. FOTOĞRAF: Abdulkadir Nişancı / aa

BAYBURT - Bayburt’ta işlediği bir suç dolayısıyla, denetimli serbestlik uygulaması kapsamında kamuya yararlı bir işte çalışma cezasına çarptırılan hükümlü, cezasını çekmek için girdiği Gökçedere Belde Belediyesi’nde, kadrolu olarak işe alındı! Gökçedere Belediye Başkanı Necmettin Bakır: “Verilen işleri gayretle, özenle ve titizlikle yaptı. Dürüst, ahlaklı ve çok çalışkan birisi. Belediyemizde böyle her işten anlayan ve çalışma azmi olan birine ihtiyacımız vardı. Bunun için kendisini belediyemizde kadrolu olarak işe aldık.”
Kenan Ayçiçek, işlediği bir suç nedeniyle Erzincan 1. Asliye Ceza  Mahkemesi’nde yargılanmıştı. Mahkeme Ayçiçek’i denetimli serbestlik uygulaması kapsamında, dört ay boyunca günde dört saat süreyle ücretsiz olarak kamuya yararlı bir işte çalışma cezasına çarptırdı.
Ayçiçek, cezasının infazı için Bayburt’a bağlı Demirözü ilçesi Gökçedere Belde Belediye Başkanlığı’nda, çalışmaya  başladı. Günde dört saat çalışması gerekirken, sekiz saat çalışarak cezasını iki ayda  çeken, belediyede temizlik, çaycılık ve tadilat gibi birçok alanda hizmet veren Ayçiçek, bu süreçteki azmi, çalışkanlığı ve dürüstlüğü nedeniyle, cezasını çektikten sonra, aynı belediyede kadrolu olarak işe alındı.
Ayçiçek mutlu: “Cezamı çekmek için işe başladım. Cezamın infazı süresince çalışmalarımın belediye yetkililerince takdirle karşılanması sonucu işe alındım, bu beni çok mutlu etti. Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi çalışanları ile Gökçedere Belediye Başkanı Necmettin Bakır’a çok teşekkür ediyorum.” (aa)