Dur ihtarına uymadı, polis ateşiyle öldü

Göztepe'de 'dur' ihtarında bulunan polise otomobille çarpıp yaraladıktan sonra kaçmak isteyen üç kişiden biri, açılan ateş sonucu öldü. Cemil Topuzlu Caddesi'nde önceki gece uygulama yapan polis ekipleri, şüphelendikleri bir otomobili durdurmak istedi.

İSTANBUL - Göztepe'de 'dur' ihtarında bulunan polise otomobille çarpıp yaraladıktan sonra kaçmak isteyen üç kişiden biri, açılan ateş sonucu öldü. Cemil Topuzlu Caddesi'nde önceki gece uygulama yapan polis ekipleri, şüphelendikleri bir otomobili durdurmak istedi. Ancak 'dur' ihtarına uymayan bu kişiler, otomobille polis memurlarından 29 yaşındaki Yücel Ülger'e çarparak kaçmaya başladı. Bu sırada polislerce otomobile ateş açıldı. Açılan ateşe rağmen durmayan kişiler, olay yerinden hızla uzaklaştı.
Polisin açtığı ateş sonucu ensesinden tek kurşunla vurulan 23 yaşındaki Hasan Kurşun, otomobildeki diğer kişiler tarafından Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'nin önüne bırakıldı.
Hasan Kurşun, hastanedeki tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Kurşun'un hırsızlık suçundan sabıkasının bulunduğu ve olayda kullanılan otomobilin plakasının çalıntı olduğu belirlendi.


    http://www.radikal.com.tr/7445237445230

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.