Duraktaki üç kadın hız kurbanı oldu

Duraktaki üç kadın hız kurbanı oldu
Duraktaki üç kadın hız kurbanı oldu
Hız yapan üniversite öğrencisi çevredeki binalarda temizlikçi ve bakıcı olarak çalışan üç kadının beklediği otobüs durağına girdi. Üç kadın öldü

İSTANBUL - Aile bütçelerine katkı sağlamak için Kurtköy’deki villalarda çocuk bakıcılığı ve temizlikçilik yapan üç kadın, evlerine dönmek için otobüs beklerken, aşırı hız yapan bir arabanın durağa girmesiyle hayatını kaybetti.
Okan Üniversitesi öğrencisi Berkant P., önceki akşam saat 19.00 sıralarında Tepeören Mevki Formula Caddesi’nde aşırı hız yaptığı otomobilinin direksiyon hâkimiyetini kaybetti ve yol kenarındaki otobüs durağına daldı.

Otobüs bekliyorlardı
Bu sırada, çevredeki villalarda çocuk bakıcısı ve temizlikçi olarak çalışan 45 yaşındaki Sultan Aydoğan, 31 yaşındaki Melek Haskan ve 36 yaşındaki Şakire Sırtıkara evlerine dönmek için otobüs bekliyordu. Bu sırada üzerlerine doğru gelen arabadan kaçamayan üç kadın otomobilin altında kalarak can verdi. Hafif yaralanan Berkant P. ise ambulansla Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.Berkant  P. tedavisinin ardından jandarma tarafından gözaltına alındı. Melek Haskan’ın kardeşi Tarık Aksan ağlayarak ablasının aile bütçesine katkıda bulunmak için çocuk bakıcılığı yaptığını, çocukları da çok sevdiğini anlattı.

İki çocuk annesiz kaldı
Kazada eşi Şakire Sırtıkara’yı kaybeden Fikri Sırtıkara güçlükle konuşurken, sürücünün hız yapması sonucu kazanın olduğunu söyledi. Şakire Sırtıkara’nın Derya ve Şeyda isimli ikiz çocuklarının olduğu da öğrenildi. Annelerini kaybeden Nur ve Semih Aydoğan ise yakınları tarafından teselli edilmeye çalışıldı. Bu sırada evlatlarının yanına gelen baba Veysel Aydoğan gözyaşlarına boğuldu. Veysel Aydoğan, eşinin aile bütçesine katkı için çalıştığını söylerken, kazanın olduğu yerde gerekli önlemlerin alınmadığını söyledi. Melek Haskan Balıkesir’de, Şakire Sırtıkara Tokat’ta, Sultan Aydoğan’ da İstanbul’da toprağa verilecek. (Radikal, dha)