'Duran adam' olmadan önce 'türbanlı adam'mış

'Duran adam' olmadan önce 'türbanlı adam'mış
'Duran adam' olmadan önce 'türbanlı adam'mış
Taksim Meydanı'nda durarak "Duran Adam" eylemlerini başlatan Erdem Gündüz bir zamanlar atölye çalışmasına başörtüsüyle katılmış

Duran Adam ’ın arkadaşı Alper Alpözgen’in facebook ’ta söyledikleri orjinal haliyle şöyle:  “Yıllar önce face’e yüklediğim bu fotoğrafta arkada bendeniz, önde arkadaşım Erdem Gündüz nam-ı değer Duran Adam, üniversiteye başörtülü kızların sokulmamasını protesto etmek için derse turbanla giriyoruz. Yine aynı günlerde e-muhtıra verildiğinde sokağa dökülüp AKP ’lilerle “bir daha asla” diye yürümüştük. Biz zamanında onlar ezilirken onların yanında mücadele ettik… Ben onların özgürlüğü için çok çabaladm ama sonra kendi özgürlüğümüz için 31 Mayıs akşamı sokağa çıktığımda suratıma gaz bombası yedim, şu an devletle mahkemeliğim. Erdem gibi zamanında Müslümanların hakları için de mücadele etmiş bir arkadaşım şimdi her yerde hedef gösteriliyor, ajan olmak ve akıl almaz iftiralarla suçlanıyor.”


  http://www.radikal.com.tr/113825511382556

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Fotograf 2012 Subatindan - tgonulalan

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150545241618790&set=a.500228993789.274140.704703789&type=1&theater Asiri zeki dedektif arkadaslar kendi konustuklari sacmaliklara inandiysalar yazik, gecmis olsun.

  Hemen açıklayalım - esiroglu

  Yıllar önce yüklendiği iddia edilen resim internette kaybolmaz. Arkadaş acemi olduğu için bunu dikkate almadan yalanını kurgulamış. Şimdi bir resmin hakkında nasıl araştırma yapacağımıza bakalım: Firefox browser kullanlar ekletiler sayfasına gider "Google Search by Image" ekletisini yükler (googlenin kendi sitesinden de bunu yükleyebilirsiniz.https://support.google.com/images/answer/1325808?hl=en) sonra resmi orjinal boyutta iken üzerine sağ tıklayıp "Search google with this image" deyin. Daha önce internette bulunmamaktadır. Google sonuçlarından birkaç saat önce yüklendiğini anlarsınız. Diğer online resim karşılaştırma uygulamalıyla baktım yeni olduğu için daha kayıtlarda yoktu. Servis kimin ODATV. İnandıysanız geçmiş olsun. Arkadaş duran adamdan sonra hizmete devam edip resim çektirmeye gitmiş galiba.

  Komplo - ALP ER

  Şimdi efendim komplo olduğu bariz belli öncelikle beyin ne malum abdestinin olduğu. Sonra dış kuvvetlerle kesin alakalı. hatta bu adamı mossad gizli başörtüsü bağlama teknikleri konusunda eğitmiş. Bu bağlama şeklinden de bariz belli. Bence faiz lobisi de işin içinde ve erkeklerin de türban takmasını sağlayarak türban fiyatlarını yükseltmek istiyorlar. Bu sayede önceden stok yaptıkları türbanları yüksek fiyatla bize satacaklar. Halkımız müsterih olsun, hepsini açıklayacağız.

  Ne diyebilirler? - sertanyar

  Bir şey diyemezler. Ne diyecekler sanki?

  hakkın hatırı alidir - gulamıdevaje

  Evet sevgili ciddi müslümanlar ciddi müslümanlar diyorum çünkü şu an yaşana put dinidir, alahı bırakıp kişileri putlaştıran bir din yaşanıyor öyle olmaış olsaydı demokrasi deyip, ezildik deyip iktidar olduktan sonra firavunlaşmak olmazdı. malesef şu an yaşanan tam bir firavunluktur. bende türban için beyzıtta slogan attım ama inançlı bir sosyalistim. Ey sevgili din kardeşlerim gerçekten haberi olmayan din kardeşlerim hepinizin elinin altında internet var.1: camide içki içildi deniyor yotubda videolar var allah rızası için açın ve bakın insanlar nasıl ölümüne insan kurtarmaya çalışıyorlar. 2: camide içki içildi deniyor türbanlı kadına saldırıldı deniyor..yahu türbanlı kadında, türbansız kadın değilmi çöp konteynırına attığınız kadın değilmi? hiçbir kadına saldırılmasın demek varken nedir bu ayrı gayrı..., saçını çektiğiniz kadın değilmi..ama sevgili gerçek inançlı kardeşlerim..HAKKIN HATIRI ALİDİR yazın ve okuyun ne olursunuz bu memleket bizim..biraz tevekkül..

  açıklayın bakalım ... - user1077380

  haydi bakalım AKP'liler bunu da açıklayın...