Duran adamdan kıllanan adam!

Duran adamdan kıllanan adam!
Duran adamdan kıllanan adam!
Duran adam eylemlerinin başlangıcında Erdem Gündüz'ü polise ihbar eden vatandaşın sözleri unutulmazlar arasına girdi: "Bir saattir oturuyorum, bir saattir duruyor..."

Radikal.com.tr - Gezi Parkı eylemlerinin polis müdahalesiyle bastırılmasının ardından bütün Türkiye günlerce süren bir şiddet sarmalına girerken önceki gün saat 18.00'de farklı bir eylem devreye girdi: Duran adam! Dansçı ve performans sanatçısı Erdem Gündüz'ün Taksim Meydanı'nda yüzünü AKM'ye dönerek 'durması' eylemlerde yeni bir dönem başlattı. 
Şimdi Türkiye'nin farklı noktalarında duran adam ve duran kadınlar duruyorlar! Ancak işin başlangıcında bir 'kıllanan adam' vardı ki o da gözden kaçırılmaması gereken bir performans sergiledi!
Gündüz'ün eyleminin ilk saatlerinde, 'niye böyle duruyor yahu bu adam' diye düşünerek 155'i arayan vatandaş eyleme ilk polisiye müdahalenin de önünü açmıştı. Bu ihbar üzerine Gündüz'ün yanına gelen polis üzerini ve çantasını aramıştı. Gündüz'ün çantasında ilaç, eldiven, cüzdan, kitap , anahtar çıkınca müdahale sonlandırıldı ve Gündüz 'durmaya' devam etti. Polise ihbarı yapan vatandaş ise şunları söylüyordu, "Duruyordu dikkatimi çekti, polise şey olur, bomba olur, bir şey olur diye 155'i aradım. Ben bir saattir oturuyorum bir saattir burada duruyor..." Oturan adamın duran adamdan 'kıllanması' da Gezi eylemlerinin unutulmazlarından biri olarak kaydedildi...

 


  http://www.radikal.com.tr/113823711382378

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Mizah dergilerinin trajları neden düştü? - serdengectiali

  Hayatın kendisi mizah haline geldi de ondan, mizahçı ne eylesin şimdi bu otururken kıllanan adama?

  Senin ödediğin vergilerle - cbalcı

  han123 zarar gören kamu mallarından rahatsızsın peki senin vergilerinle yapılan usulsüz ihalelerden, adam kayırmalardan, "bizim çalık"a verilen kamu bankaları kredilerinden dolayı doğan kamu zararından rahatsız mısın? bu arada hakikatten vergini ödüyor musun sen?

  on günde ülkeyi bu hale getirdiniz; on yıl iktidar olsanız ne olurdu halimiz... - han123

  durmaya başladığınız, aslında bu zamana kadar yapabildiğiniz tek şeye döndüğünüz için teşekkür ederim hepinize. biz koşalım siz durun. ha bu arada sizin durmanızdan rahatsız filan değiliz; gölge olmayın başka ihsan istemeyiz. yeter ki benim vergilerimle alınan otobüslere, kamu mallarına zarar vermeyin yeter. Hareket yok; durmaya devam....

  Örnek vatandaş... - xterso

  Üç tane çocuğu da varsa tamamdır. Tam AKP modeli.

  Ne kadar duyarli bir vatandas(?) - hosgörüvesevgi

  peki be siz niye orada bir saatten beri oturmustunuz? Sizden killanan olmadi mi? Yada siz belkide sadece, ben biraz daha ilere giderek diyecegim ki;- siz orada milleti gammazlamak icin ihbar etmeyi bekliyordunuz!

  Sorarlar adama - carlitto

  Peki Sen bir saattir oturuyorsun orada da, niye kimse seni ihbar etmiyor?

  Sekize çeyrek kala patlayacak galiba. - çağçağ

  Saatli bomba sanmış olabilir...