'Duran adam'ın antitezi sokağa çıktı!

'Duran adam'ın antitezi sokağa çıktı!
'Duran adam'ın antitezi sokağa çıktı!
Tüm dünyanın konuştuğu Gezi Parkı için Duran adam eylemlerine karşı bir eylem başladı. Duran adama karsi duran adamlar.

İSTANBUL - Taksim Meydanı'nda eylem yapan "duran adam"ların karşısına geçen 8 kişi karşı eylem yaptı. Üzerlerinde "Duran adamlara karşı duran adamlar" yazan beyaz tişört giyen grup, yaklaşık yarım saat eylem yaptı. Grup daha sonra taksilere binerek taksimden ayrıldı.

Gezi Parkı eylemine polis müdahalesinin ardından başlayan "Duran Adam" eylemlerine karşı duranlar da eklendi. 8 kişiden oluşan ve "Duran Adama Karşı Duran Adam" yazılı beyaz tişörtler giyen grup, yüzleri AKM'ye dönük duranların karşısına geçti. İki grup arasında herhangi bir diyalog olmazken, Gezi Parkı eylemlerine destek için duranlar, birbirlerini uyararak tahriklere kapılmamalarını istediler. Bu arada "Duran"lardan bir gencin, "Karşı Duranlar"dan birine rozet taktığı görüldü. "Karşı Duran" rozetin üzerindeki yazıyı okuduktan sonra çıkardı. 

Rozette, "Çapulculaştıramadıklarımızdan mısınız?" yazılı olduğu öğrenildi. 


KARŞI TEPKİ OLUŞTURMAK İÇİN
Duranların karşısında yaklaşık 45 dakika duran 8 eylemci konuşmazken, aralarından birisi sorulara cevap vermeyeceklerini söyledi. Bu kişi giydikleri tişörte yazan yazıyı kastederek, "Önümüzde zaten ne amaçla burada olduğumuz yazıyor" dedi. Eylemci, bir basın mensubunun "Karşı bir tepki oluşturmak için mi buradasınız?" sorusuna ise, "Evet, o yüzden buradayız" şeklinde yanıt verdi. Grup üyeleri daha sonra taksilere binerek uzaklaştı 


DHA