'Duran adam'ın antitezi sokağa çıktı!

'Duran adam'ın antitezi sokağa çıktı!
'Duran adam'ın antitezi sokağa çıktı!
Tüm dünyanın konuştuğu Gezi Parkı için Duran adam eylemlerine karşı bir eylem başladı. Duran adama karsi duran adamlar.

İSTANBUL - Taksim Meydanı'nda eylem yapan "duran adam"ların karşısına geçen 8 kişi karşı eylem yaptı. Üzerlerinde "Duran adamlara karşı duran adamlar" yazan beyaz tişört giyen grup, yaklaşık yarım saat eylem yaptı. Grup daha sonra taksilere binerek taksimden ayrıldı.

Gezi Parkı eylemine polis müdahalesinin ardından başlayan "Duran Adam" eylemlerine karşı duranlar da eklendi. 8 kişiden oluşan ve "Duran Adama Karşı Duran Adam" yazılı beyaz tişörtler giyen grup, yüzleri AKM'ye dönük duranların karşısına geçti. İki grup arasında herhangi bir diyalog olmazken, Gezi Parkı eylemlerine destek için duranlar, birbirlerini uyararak tahriklere kapılmamalarını istediler. Bu arada "Duran"lardan bir gencin, "Karşı Duranlar"dan birine rozet taktığı görüldü. "Karşı Duran" rozetin üzerindeki yazıyı okuduktan sonra çıkardı. 

Rozette, "Çapulculaştıramadıklarımızdan mısınız?" yazılı olduğu öğrenildi. 


KARŞI TEPKİ OLUŞTURMAK İÇİN
Duranların karşısında yaklaşık 45 dakika duran 8 eylemci konuşmazken, aralarından birisi sorulara cevap vermeyeceklerini söyledi. Bu kişi giydikleri tişörte yazan yazıyı kastederek, "Önümüzde zaten ne amaçla burada olduğumuz yazıyor" dedi. Eylemci, bir basın mensubunun "Karşı bir tepki oluşturmak için mi buradasınız?" sorusuna ise, "Evet, o yüzden buradayız" şeklinde yanıt verdi. Grup üyeleri daha sonra taksilere binerek uzaklaştı 


DHA  http://www.radikal.com.tr/1138289113828955

  YORUMLAR
  (55 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Duran adam - serdengectiali

  Demokrasi için, özgürlük için, özel hayatlara karışılmaması için, çevreye saygı için duruyor. Karşı duruş da bu değerlerin reddi anlamına geliyor olsa gerek. Boşuna dememişler, "Şecaat arz ederken merd i kıpti sirkatin söyler(Çingene erkeği yiğitliğini anlatırken hırsızlığını söyler)" diye..

  - momentum

  Şu kısa yorum alanında eylemcilerle ilgili sarfedilen sözcükler: görüntü kirliliği, göbek, kafasında huni, xxl bünyeye medyum tişört, Osmanlı torunu, parayla tutulmuş, kömürcü, kopyacı, fikirsiz, taklitçi, hınç dolu, komik, seri üretim, tek tip, Erdoğan'n mücahitleri, biatçı, başka kapıya gidesi, evde durası, yobaz kılıklı, mükemmel zeka (!), utanası saçlı-sakallı. Renk değiştirmiş (beyaz) devrimin yeni sloganları. Ondan sonra istediğin kadar parkta namaz kılanlara kol kanat germe atraksiyonları yap. Biraz dokununca bilinçaltı çözülüveriyor hemen, görüldüğü gibi. Gezi eylemi, bir "iktidar ve ayaklanan halk" basitliğinde değil. Temeli çok derinlerde yatan bir bölünmüşlükten ve bir din haline gelmiş beyaz öfkeden tetikleniyor. Bunun AKP ile falan ilgisi yok. Bu her zaman vardı.

  Hain kurda - jumpercoco

  Yalnız senin 8 halk çocuğu taksi ile eyleme gelirken bizim zenginler otobüsle geliyor.Hemde otobüse bilet atıyorlar.Bizim vergilerimizle alınan otobüslere sizin gibi bedava binmiyorlar.Eylem resimlerine bak bakalım kaç kişide rayban gözlük var.Yok eğer göremiyorsan sana kendi gözlüğümü vereyimde belki gözlerin açılır ezberlediğin o dogmalardan kurtulursun belki.BU memleket hiçbir zaman bizim zihniyetimizle yönetilmedi.Yönetilseydi her yeri geziyi özgürleştirdiğimiz gibi özgürleştirirdik.Biz gezide bir yaşam tarzı yarattık,bir kültür yarattık,halk dayanışması yarattık.Toplumun her kesimi orada barış içinde beraber var olabildi.Hem de kimsenin ..... kılı olmadan.Siz ne sunabildiniz bu kolektife sadece sopa.Nedense eli bıçaklılarda hep taksi ile geliyor saldırıyorlar taksi ile kaçıyorlar.İşte siz busunuz.Oyumuz 5 olsun istemiyoruz.Oyumuz sandıkta çalınmasın istiyoruz.İnsanlar makarna kömür karşılığında oy satmak zorunda kalmasın istiyoruz.İşte bak halkını sevmek budur.Bir de amerikaya gidip oradan talimatlar alıp o talimatlara göre komşusuna halkına saldıran da biz değiliz.Bizim gibi düşünmeyenlere her zaman kapılarımız açıktır yeterli sahtekar yalancı riyakar olup gezide uygulanan polis şiddetini reddetmesinler.Tüm olayların tek temel gerçeği vardır polis şiddeti.

  Mücahit cav bella - sevson

  Yaraticilik diyen arkadaslara sesleniyorum, son MÜCAHIT CAV BELLA`yi mutlaka izleyin, kopacaksiniz... Bu gözler bunu da gördü, bu kulaklar bunu da isitti diyeceksiniz!!!! Yaraticilik da sinir tanimamislar.

  Hain Kurt kardes - sevson

  kimse kendi gibi düsünmeyenleri akepeli zannetmiyor. direnisciler arasinda zaten pek cok farkli düsünceler var. zenginligimiz burada. sosyal adaletsizligi biz degil, maalesef ki bu ülkeyi yönetenler saglamiyor. 3 cocuk yapip mantar gibi üreyen ve hic bir egitim imkani saglanmayan, yeri geldiginde ezilecek böcekler, emegi sömürülecek insanlar olarak gören de maalesef bu ülkenin YÖNETICILERI. zaten derdimiz onlarla. milyar dolarlik köprüyü yapiyor, ama oraya calismaya gelen mevsimlik iscinin cocugu, okulunu yarim birakip, babasiyla birlikte calismaya gidiyor. 4 seritli yollar yapiyor ama, sokak cocuklarina sahip cikmiyor. ne kadar fakir, ne kadar egitimsiz birakirsan, o kadar iyi sömürürüm mantigi nedir biliyor musun: DIKTATÖR MANTIGIDIR. bu halk ayaga kalkacaksa hep beraber kalkacak, fakiriyle, enteliyle, cahiliyle, danteliyle canim kardesim. Insanlara 3 kurus para verip, ALLAH ALLAH deyince sömürmemis olmuyorsun, bilakis insanlarin inanclarini alet ediyorsun. Antikapitalist müslüman kardeslerle bir konus bakalim, akepe düzenine niye karsi cikiyorlar... Sömürü ve dinin yan yana olmayacagini düsündükleri icin...

  .. - solidarnosc

  pek iyi, şiddetsiz eyleme şiddetle karşılık verilemeyeceğini idrak eden muhalifler de olabiliyormuş demek ki..

  Polis? - Pe@ce

  Polis biber gazı, plastik mermi ve tazyikli su ile dağıtmış mı peki onları?