@idrisemen

Duran insanlar yönünü Gezi Parkına çevirdi

Duran insanlar yönünü Gezi Parkına çevirdi
Duran insanlar yönünü Gezi Parkına çevirdi
Dün akşam Gezi Parkı olaylarını protesto etmek için bir araya gelen duran adam eylemcileri yönünü Gezi Parkına çevirdi
Haber: İDRİS EMEN - idris.emen@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBUL - Polisin Gezi Parkı’na müdahalesinin sonrasında performans sanatçısı Erdem Gündüz, dün akşam hareket etmeden ve konuşmadan yönü Atatürk Kültür Merkezine çevirerek ayakta durma eylemi başlatarak sosyal medyanın gündemine oturmuştu.

Gündüz’ün başlattığı ilginç eylem devam ederken Taksim meydanındaki eylemcilerden bir kısmı yönünü Atatürk Kültür Merkezi yerine Gezi Parkına çevirdi. Bütün gün devam eden duran adam eylemine katılan bir grup eylemci Gezi Parkını unutturmamak için bu gün saat 21:00 civarlarında yönünü Gezi Parkına çevirerek hükümetin Gezi Parkı üzerinde uyguladığı politikayı protesto etti. Duran adamların yönünü Gezi Parkına çevirmesine anlam veremeyen Gezi Parkı girişindeki polisler de protestocuları merakla izledi.

POLİS DE DURUYOR

Duran adam eylemlerine katılan insanların bir kısmı kitap okurken bir kısmı da Gezi Parkı ve AKM’ye yönünü çevirerek sessizce protesto eylemine devam ediyor. Zaman zaman turistlerinde destek verdiği eylemin bir diğer ilginç ayrıntısı da polisin AKM önünde yüzü eylemcilere dönük durması oldu.


  http://www.radikal.com.tr/113820211382025

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Recep Tayyip Erdogan'a Acik Tesekkur... - Turk

  Aslinda, Basbakan Erdogan Turkiye'ye halkina buyuk bir iyilik etti! Dune kadar Turkiye'yi Erdogan'in kontrolunde bir Islam Cumhuriyeti olarak gorenler, isin aslinin oyle olmadigini anlayiverdiler: 1. Erdogan gercekten Turkiye insanlarinin tamamini temsil edemiyor. 2. Erdogan'in ulasamadigi-anlayamadigi-haberlesemedigi; onlarinda simdiye kadar bilemedigi-taniyamadigi, yaratici-acik fikirli- dunyayi taniyan yepyeni bir nesil-yepyeni bir Turkiye var! *** Gec oldu. Yeni farkina vardilar. *** Bu nesil; onumuzdeki 15-20 yilda, kendi liderlerini cikarip, ezberi bozacaklar VE Turkiye'yi Dunya'da hak ettikleri yere cikaracaklar!

  ... - Barnabycik

  Tayyipcim, bilmeden gelip bastığın bu toprak bir devrin battığı yerdir. Eğil de kulak ver, bu sessiz yığın, bir vatan kalbinin attığı yerdir.

  Durmayın çalışın! - PAN-ZEHİR

  Atatürk'ün otoriterliğine laf söyleyebilmen için "sabit durmak" yerine bu ülke için onun yaptığının milyonda birini yapmış olsan rahatsız olmazdın. Azıcık mantık yürütebilsen O ve silah arkadaşları olmasa orada İngiliz bayrağını protesto ediyor da olabilirdin. Hoş , onlar Gandhi 'ye bile neler yaptılar , sana neler olurdu kim bilir... Saçma eylemler yerine biraz da bu ülke için çalışın ,durmayın!

  Hah şöyle uslu durun - boguz

  Taş atmayın, molotof atmayın, fişek atmayın, tekme atmayın, küfretmeyin, gürültü yapmayın, mekanları işgal etmeyin, kurtulmuş bölgeler meydana getirmeyin.

  Rahatsız olmuştum - huberhirsch

  Bu pasif direnişin yönünün, polis tarafından işgal edilip insanlardan arındırılan kültür merkezine asılan Atatürk posterine dönük olmasından rahatsız olmuştum. Biz Gezi'de her türlü otoriter idare biçimine karşı çıkarken, bir başka otoriter siyasetçi olan Atatürk'e dönük yapılan bu eylem beni temsil etmiyordu. Duranlardan bazılarının da saygı duruşunda bulunduğunu görüp şok olmuştum. Yüzün oradaki ağaçlara dönük olmasını isteyip, oraya gidip yüzü parka dönük halde duran ilk kişi oldum ve yalnız kaldım, diğer duranlar tarafından yapıbozumcu gibi görüldüğümü hissettim ve nihayet orayı terkettim. Şimdiyse bu haberi görmek sevindirici. Tek derdi özgürlük olan tek kişi değilmişim meğer. Çok yaşayasın İstanbul.