Duran Kalkan: Seçime kadar çatışmasızlık

Duran Kalkan: Seçime kadar çatışmasızlık
Duran Kalkan: Seçime kadar çatışmasızlık
PKK'nın lider kadrosunda yer alan Duran Kalkan, Dolmabahçe'de yapılan açıklamanın, "seçime kadar bir çatışmasızlık durumu" olduğuna işaret ederek, "AKP her şeyi seçim için yapıyor. Gelişmeler seçim sonuçlarına göre olacak, bunu her kes bilmek durumundadır" dedi.

RADİKAL - PKK liderlerinden Duran Kalkan, 28 Şubat ’ta Dolmabahçe’de HDP- AKP heyetleri arasında gerçekleştirilen görüşmeye ilişkin açıklama yaptı.

Fırat Haber Ajansı’nda yer alan haberde, 28 Şubat tarihli ortak açıklamadan çıkan temel sonucun “seçime kadar bir çatışmasızlık durumu” olduğuna dikkat çeken Kalkan, sürece ilişkin şu değerlendirmede bulundu:

“Somut, niyet beyanları ve bu anlamdaki taahhütler dışında somut olan birlik, ittifak bu düzeydedir. Bu anlamda da zaten 2013 Newroz’undan itibaren Önder Apo’nun çağrısıyla oluşmuş bir süreç vardı. AKP’nin tutumu nedeniyle bu süreç tehlikeye girdi, riske girdi. Neredeyse bitme noktasına geldi. Yeniden Dolmabahçe’deki açıklamayla böyle bir tutumun hem Önder Apo tarafından, hem de AKP Hükümeti tarafından ortaya konması en azından seçime kadar sürecek bir çatışmasızlık, eylemsizlik durumunun iki tarafça da kabul edildiği ve sürecin bu biçimde devam edeceği anlamına geliyor.”

“GELİŞMELER SEÇİM SONUÇLARINA GÖRE OLACAK”

Sürecin seçimle birleştiğine bir kez daha vurgu yapan Duran Kalkan, AKP’nin de süreci secim süreci olarak ele aldığını ve her şeyi seçim için yaptığını öne sürerek, “Gelişmeler seçim sonuçlarına göre olacak, bunu her kes bilmek durumundadır” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/130543713054374

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  milletler - user1022794

  Ey insanlar! Muhakkak ki Biz, sizi bir erkek ve bir kadından yarattık. Ve sizi milletler ve kabileler kıldık ki, birbirinizi (soyunuzu, babalarınızı) tanıyasınız. Muhakkak ki Allah?ın indinde en çok kerim olanınız (ikram olunanınız, en şerefli olanınız), (ırk ya da soy olarak değil) en çok takva sahibi olanınızdır. Muhakkak ki Allah, en iyi bilen ve haberdar olandır. ama bizler şu kürtmüş şü türkmüş olmaz tamam kürtlerin vatanı 5e bölündü inşallah tekrar kurulur

  Seçim Hazırlığı - user969858

  Seçim hazırlığı yapıyor Akp umrunda değil toprak, vatan önemli olan koltuk ve makam. Gerisi teferruat.

  halkta bir yanlış anlama var - user920115

  pkk silah bırakmadı, sadece çatışmayı sürdürdü, tabiki silah bırakıp dağları boşaltsınlar ama bunu yapmak istemiyrolar

  Pkk - user1006186

  Pkk silah bırakmaz.Asker bırakıyor gibi.YENİ TÜRKİYE.