Durmuş'tan kaçan kaçana

Sağlık Bakanı Osman Durmuş'un göreve getirdiği bürokrat ve başhekimler, Durmuş'u birer birer terk ediyor.

ANKARA - Sağlık Bakanı Osman Durmuş'un göreve getirdiği bürokrat ve başhekimler, Durmuş'u birer birer terk ediyor. Trafik Hastanesi Başhekimi Sacit Turanlı da görevinden istifa ettiğini açıkladı.
Göreve bizzat Sağlık Bakanı Durmuş'un getirdiği Sacit Turanlı, başhekimlik görevini bırakarak Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Hizmetler Ana Bilim Dalı Başkanı olarak göreve başladı. Sacit Turanlı'nın yerine henüz atama yapılmazken, yine aynı hastanede Başhekim Yardımcısı Serpil Kundu, vekâleten başhekimlik görevini yürütmeye başladı. Görevden ayrılan Sacit Turanlı istifa kararıyla ilgili olarak "Böyle uygun gördüm" demekle yetindi.
Eleştirip gitmişti
Durmuş'un bakanlık müsteşarı yaptığı Haluk Tokuçoğlu, bakanı isim vermeden eleştirdiği ve 'Çıkarlar her şeyden önce geliyor' dediği ağır bir mektup yazarak görevinden ayrılmıştı. Durmuş'un müsteşar yardımcılığına
getirdiği Semih Yalçın, Harun Doğru, hukuk müşaviri olarak atadığı Hasan Tunç, Ankara Hastanesi Başhekimi olarak atadığı Nusret Akyürek ve Hıfzıssıhha Merkezi Başkanı Halil Kurt görevinden istifa etmişti. Son olarak da Ankara Numune Hastanesi Başhekimi Osman Müftüoğlu ekim ayında görevinden ayrılmıştı.