Dursun Çiçek Çağlayan'da ifade veriyor

Ergenekon davasının tutuklu sanığı Dursun Çiçek, hakkındaki ihbar mektupları ve dinlemelere ilişkin olarak ifade veriyor. Çiçek ifade verirken basına 'mücadelemiz sürecek' mesajı gönderdi.
Haber: FATİH YAĞMUR / Arşivi

İSTANBUL - Ergenekon davasının tutuklu sanığı Dursun Çiçek, Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'nda ifade veriyor. Çiçek'in ihbar mektupları ve yasa dışı dinlendiğine dair iddiayla yaptığı suç duyurusu doğrultusunda Savcı Ahmet Kelebek'e ifade verdiği öğrenildi. Saat 13.45'te Silivri Cezaevi'nden Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirilen Dursun Çiçek'in ifade verme işlemi devam ediyor.

ÇİÇEK: "MÜCADELEMİZ SONUNA KADAR SÜRECEK" 


Dursun Çiçek, ifade verme işlemi devam ederken avukatı İrem Çiçek aracılığıyla basın mensuplarına bir mesaj gönderdi. Çiçek gönderdiği mesajda şunları söyledi: "4 yıldır özgürlüklerimizi çalan iftiracı sahtekarları bulmak için hukuk mücadelesi veriyoruz. Sahte plan ve taklit imza ile yalan ve iftirada bulunan gerçek suçlular bir gün elbet Türk adaletine hesap vereceklerdir. Çocuklarımıza ve torunlarımıza medeni çağdaş hukuk devleti ilkelerini yaşatan bir ülke bırakmak için her türlü mücadeleyi sonuna kadar vereceğiz."

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞTU

"İrtica ile Mücadele Eylem" planı davasında yargılanan emekli Albay Dursun Çiçek, yasa dışı dinleme yapıldığı iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuştu. Çiçek, davayla ilgili olarak aleyhinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne gönderildiği iddia edilen ve hakkındaki suçlamalara ve iftiralara kaynak gösterilerek delil olarak iddianameye konulan ihbar mektuplarını gönderen kişiler hakkında da savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Dursun Çiçek, gözaltına alındığı 30 Haziran 2009 tarihinden önce Nisan 2009'da da yasa dışı dinlendiğine dair iddiada bulunarak suç duyurusunda bulunmuştu. Emekli Albay Dursun Çiçek'in soruşturma savcısı Ahmet Kelebek'e bu doğrultuda ifade verildiği öğrenildi.