Dursun Karataş'ın yüzünü açtılar

Dursun Karataş'ın yüzünü açtılar
Dursun Karataş'ın yüzünü açtılar
DHKP-C lideri Dursun Karataş'ın cenaze töreni sırasında görmek isteyenler için tabutun üstünü açtılar

İSTANBUL - Hollanda'da kanser tedavisi görürken yaşamını yitiren DHKP-C lideri Dursun Karataş, Gazi Mahallesin'ndeki Gazi Mezarlığı'nda sloganlarla toprağa vedildi.
Dün Amsterdam'dan İstanbul'a getirilen Karataş'ın cenazesi Gazi Cemevi'ne götürüldü. Cemevindeki tören sırasında Karataş'ıntabutu musalla taşının üzerine konuldu ve Karataş'ı görmek isteyenler içinh yüzü görünecek şekilde tabutun üzeri açıldı. Cemevinin duvarlarına 'Dursun Karataş Ölümsüzdür', 'Kahramanlar ölmez halk yenilmez' yazılı afişler asıldı. Karataş için ailesi ve yakınları Yeşil Camii'nde cenaze namazı kıldı. Daha sonra cemevi önünde toplanan kalabalık sloganlarla yürüyüşe geçti. Yaklaşık 5 bin kişiden oluşan kalabalık ellerinde pankartlar, kırmızı bayraklar ve Karataş'ın fotoğrafının olduğu dövizleri taşıdı. Yürüyüş sırasında 1995 yılında meydana gelen Gazi Mahallesi olaylarında hayatını kaybedenler için, olayın yaşandığı yere karanfil bırakıldı. Kalabalık eski karakol önünde toplandıktan sonra, Karataş'ın cenazesi de camideki törenden sonra mezarlığa getirildi. Kalabalık saygı duruşunda bulunduktan sonra Karataş'ın cenazesi Gazi Mezarlığı'nda toprağa verildi. (Radikal)


  http://www.radikal.com.tr/8938018938013

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bin Selam - bahti..

  Dünya işçi sınıfını ve halkların kardeşliğini yaşamının merkeine alan ve bu uğurda bedeller ödeyen ölmek vakti gelince hiç tereddüt etmeden yola düşenlere iyi yolculuklar...

  İNANÇ - 7882

  DEVRİMİ İNANÇ EDİNİP DAHA İYİ BİR DÜNYA YARATMA UMUDUNU TAŞIYAN VE BU YOLDA CAN VEREN TÜM DEVRİMCİLERİ UMUTLA ANIYOYORUZ.

  ...onlarki... - philasophia

  ...Ağlamayacağız, ağlamak sıradanlaştırır bizi. Acımızı emek ve cüretin örs çekicinde dövüp yolumuza daha bir güçlü devam edeceğiz. Elbette umudun gerçek olacak, sosyalizm bayrağı bu ülkenin burçlarında er veya geç mutlaka dalgalanacaktır...