Düşürülen Rus uçağının parçalarının yaraladığı vatandaşlar konuştu

Düşürülen Rus uçağının parçalarının yaraladığı vatandaşlar konuştu
Düşürülen Rus uçağının parçalarının yaraladığı vatandaşlar konuştu
Türk hava sahasını ihlal etmesi nedeniyle düşürülen Rus savaş uçağından kopan metal parçasının isabet etmesi sonucu yaralanan Mevlüt Horoz ve Ahmet Taşdemir o anları anlattı: "Kahvelerimizi içerken vuruldum. Kulağımdan kan geliyordu"

Hatay'ın Yayladağı ilçesine bağlı Suriye sınırı yakınlarındaki Dutlubahçe Mahallesi'nde yaşayan 60 yaşındaki Mevlüt Horoz yaptığı açıklamada, kendisinin sağ bacağına, dünürü Ahmet Taşdemir'in ise kulağına metal parçası isabet ettiğini söyledi.

KOMŞULARIMIZ HASTANEYE GÖTÜRDÜ
Bir anda bacağının kanlar içerisinde kaldığını anlatan Horoz, “Olayın ardından komşularımız bizi hastaneye götürdü. Hemen tedavi altına alındık. Bacağımın filmini çektiler, mercimek tanesi büyüklüğünde bir metal parçası isabet etmiş. Şu an Allah'a şükür iyiyim" diye konuştu. Tedavisinin ardından taburcu edildiğini belirten Horoz, bacağındaki metal parçasının ameliyatla alınabileceğinin söylendiğini dile getirdi.

Bayırbucak Türkmen bölgesine yönelik saldırılara değinen Horoz, "Türkmendağı'na her zaman bomba atılıyor. Sürekli bomba sesleri duyuyoruz" diye konuştu.

KAHVELERİMİZİ İÇERKEN VURULDUK
Kulağından yaralanan ve hastanede yapılan tedavisinin ardından taburcu edilen Ahmet Taşdemir ise “Kahvelerimizi içerken vuruldum. Kulağımdan kan geliyordu. Hastaneye gittik, kulağım yaralanmış 3 dikiş atıldı" dedi.
AA/DHA