Duvara çarpıp sızdılar, polis bile uyandıramadı!

Duvara çarpıp sızdılar, polis bile uyandıramadı!
Duvara çarpıp sızdılar, polis bile uyandıramadı!
Aydın'da alkollü olduğu bildirilen 52 yaşındaki Doğan Dinç yönetimindeki otomobil, çıkmaz sokakta bir evin bahçe duvarına çarptı. Kaza yaptıklarını bile fark etmeyen Dinç ve arkadaşı 39 yaşındaki Aziz Kılınç, otomobilde sızdı.

AYDIN - Doğan Dinç, dün saat 23.00 sıralarında, birlikte alkol aldığı arkadaşı Aziz Kılınç’ı da yanına alarak 09 KV 877 plakalı otomobiliyle gezintiye çıktı. Mesudiye Mahallesi’ne geldiklerinde, 1656 Sokağa giren Kılınç, aracıyla İlyas Sarıgül’e ait tek katlı evin bahçe duvarına çarptı. Ev sahibi Sarıgül ve çıkmaz sokağın sakinleri, otomobildeki sızan iki arkadaşı uyandıramayınca, durumu polise bildirdi.
Olay yerine gelen polis ekipleri, yarım saatlik bir çaba sonucunda otomobil sürücüsü Dinç’i uyandırmayı başardı. Kaza yaptığının farkında olmayan Dinç, alkollü olmadığını iddia ederek polislerle tartıştı. Efeler Polis Merkezi’ne götürülen Dinç, burada da alkol almadığını iddia edip, alkolmetreye üflemeyi reddetti.

HASTANEDE AYILDI
Kaza yerinde tüm çabalara rağmen uyandırılamayan Kılınç ise ambulansla Atatürk Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Kılınç, hastanede ayıldıktan sonra taburcu edildi.

Otomobilin yapılan incelemesinde muayenesinin yaptırılmadığı da belirlendi. Ev sahibi İlyas Sarıgül’ün şikayetçi olmadığı sürücü Doğan Dinç'e, alkolmetreye üflemeyi reddettiği ve trafik güvenliğini tehlikeye düşürdüğü için 4 bin lira para cezası verildi, ehliyetine de 2 yıl süre ile el konuldu. (Cem ULUCAN/DHA)


  ETİKETLER:

  Atatürk

  ,

  Aydın

  ,

  sarıgül

  ,

  Para

  ,

  İddia

  ,

  lira