Duvara geyik kafası asmayın

Avcılara kötü, geyiklere iyi haber: Koruma altına alınan hayvanların avlanması konusunda önlemlerini artıran Çevre ve Orman Bakanlığı, söz konusu hayvanların tahnitlerinin işyeri ve evlerde bulundurulmasını yasakladı.

ANKARA - Avcılara kötü, geyiklere iyi haber: Koruma altına alınan hayvanların avlanması konusunda önlemlerini artıran Çevre ve Orman Bakanlığı, söz konusu hayvanların tahnitlerinin işyeri ve evlerde bulundurulmasını yasakladı. Buna göre duvarlara geyik kafası ve boynuzu asmak artık mümkün olmayacak.
Çevre ve Orman Bakanlığı'nın av ve yaban hayvanları ile bunlardan elde edilen ürünlerin bulundurulması, üretimi ve ticareti hakkındaki yönetmeliği yürürlüğe girdi. Avlanma ve av hayvanlarının ticaretine ilişkin esasları belirleyen yönetmelikle, koruma altına alınan bütün hayvanlar ile bunlardan elde edilen et, tahnit (av ve yaban hayvanlarının post ve derilerinin içinin doldurulmuş hali) ve trofelerinin (boynuz, post, diş ve benzeri hatıra değeri taşıyan parçalar) derneklerde, işyerlerinde ve evlerde ne maksatla olursa olsun bulundurulmaları, alımları ve satımları yasaklandı.


    http://www.radikal.com.tr/7493567493560

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.