DUVARLARIN DİLİ OLSA

11 Eylül saldırıları ve El Kaide, dünyada güvenlik önlemlerinin
en üst seviyeye çıkmasına neden oldu.

Nabi hocayı vuracaklardı
11 Eylül saldırıları ve El Kaide, dünyada güvenlik önlemlerinin
en üst seviyeye çıkmasına neden oldu.
Hele dünya liderlerinin katıldığı zirve toplantılarında adeta 'kuş uçurtulmuyor.'
Benzer bir durum geçen ay Brüksel'de yaşandı. AB ara zirvesiyle Avrupa Halk Partisi (EPP) kongresi aynı zamana gelince, Brüksel, Avrupalı liderlerle doldu.
Aynı günlerde Başbakan Tayyip Erdoğan da Brüksel'deydi. Partisinin gözlemci olduğu EPP toplantılarına katılan Erdoğan, AB liderleriyle de görüşmeler yapıyordu. Türkiye heyeti bu trafikte bir de ilginç olay yaşadı.
Başbakan'ın iletişim danışmanı Prof. Nabi Avcı, dalgınlıkla heyetin konvoyundaki aracına zamanında binemedi. Konvoyun arkasından koşmaya ve heyetten birilerinin dikkatini çekmek için kollarını sallamaya başladı. Prof. Avcı koşarken, Belçika polisi de durumu 'şüpheli' bulup harekete geçti. Avcı'nın arkasından durması için çağrı yapılırken, Türkiye heyeti Avcı'yı fark etti ve durdu. Protokolcüler arabalardan inerek polise, Avcı'nın Türkiye heyetinden olduğunu anlattı.
Belçikalı bir polisin sözleri tüyler ürperticiydi: "Siz zamanında sahip çıkmasaydınız, atacağımız adım etkisiz hale getirecek şekilde ateş etmek olacaktı." Heyet olanları duyunca küçük bir şok geçirdi.
Polis lojmanında hırsız var
Gemi azıya alan hırsızlar, artık polisten de çekinmiyor. Bunun son örneği, geçen günlerde Ankara'da yaşandı.
Hırsızlar, son olarak Esat Karakolu'nun üzerindeki polis lojmanlarında görüldü. Karakolun üst katlarındaki lojmanlarda oturan polis şefleri, akşam evlerine gittiklerinde, kapılarının zorlanmış olduğunu fark etti. Hırsızlar, karakolun hemen üstündeki lojmanlara kadar sızmayı başarmışlardı.
Durum, hemen lojman binasının zemin katındaki karakola bildirildi. Küçük bir araştırmadan sonra, birkaç lojman kapısının zorlandığı, ancak evlerden bir şey çalınmadığı anlaşıldı. Hırsızlar ise çoktan kayıplara karışmıştı.
Lojmanın ana giriş kapısında geceleri bir polis nöbet tutuyordu. Ama hırsızlar, polis lojmanlarına girmek için kapıda nöbetçinin bulunmadığı gündüz saatlerini tercih etmişlerdi.
Esat Karakolu da çareyi, polisin tuttuğu nöbet süresini 24 saate çıkarmakta buldu. Lojmanın ana giriş kapısında gündüzleri de bir polis nöbet tutmaya başladı. Suçluları yakalamak ve suçu oluşmadan önlemekle görevli polis şefleri, nöbetçi polis marifetiyle hırsızlardan kurtulmuş oldu.
Pekiyi ya vatandaşlar... Onların kapısında kim nöbet tutacak?
Yakut, ne yedi, ne yedirdi
AKP'li Meclis Başkanvekili Sadık Yakut, Meclis'te uzun Genel Kurul oturumlarını yönetmekle tanınan bir isim. Diğer başkanvekilleri gibi oturumlarda sık sık ara vermez. Bir yasanın bitimine az bir süre varsa, görüşmeleri tamamlamadan Meclis'i kapatmaz.
Geçtiğimiz günlerde yine Yakut'un nöbeti vardı. Milletvekilleri akşam yemeği için ara verilmesini beklerken, Sadık Yakut madde üzerindeki görüşmeler tamamlanıncaya kadar oturumu uzattı. Açlığa dayanamayan AKP'li kadın milletvekillerinden İnci Özdemir bir pusula yazarak, kavasla Yakut'a yolladı; "Sayın başkan çok acıktık. Ne zaman yemek arası vereceksiniz? Artık yemek arası verin."
İnce esprileriyle tanınan Yakut da Özdemir'e pusulayla yanıt verdi; "Sayın milletvekilim! Biz halka söz vermedik mi, 'Ne yiyeceğiz, ne yedireceğiz' diye."
İnci Özdemir'e bu şekilde yanıt veren Meclis Başkanvekili Sadık Yakut'a bir başka milletvekilinden ikinci pusula gitti. Pusulada şöyle yazılıydı:
"Sayın başkan, bir dahaki nöbet gününüzü söyleyin de, bu kez hazırlıklı olalım, evden sefertaslarıyla gelelim."


    http://www.radikal.com.tr/7428707428700

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.