DUVARLARIN DİLİ OLSA

Türkiye'de televizyon sahibi olmak, önemli bir güç ve prestij meselesi haline geldi. Büyük holdingler, siyasi partiler, seslerini duyurmak için televizyon ve gazetelerin peşinde koşmak yerine 'Kendi televizyonunu kendin kur' anlayışıyla hareket etmeye başladı.

Cumhuriyet Halk TV mi?
Türkiye'de televizyon sahibi olmak, önemli bir güç ve prestij meselesi haline geldi. Büyük holdingler, siyasi partiler, seslerini duyurmak için televizyon ve gazetelerin peşinde koşmak yerine 'Kendi televizyonunu kendin kur' anlayışıyla hareket etmeye başladı.
Medyadan şikâyetçi partilerin başında gelen CHP de, artık sesini duyurabileceği bir televizyon kanalının doğuşuna tanıklık etmeye hazırlanıyor. CHP yönetiminin bir süredir kablodan yayın yapan bir televizyon kanalına maddi ve manevi destek verdiği haberleri, Çevre Sokak tarafından doğrulanmıyor. Ancak, CHP'nin saymanı Urfa Milletvekili Mahmut Yıldız'ın kendi şehrindeki yerel televizyonunu ulusallaştırma çalışmaları sonuca yaklaştı.
Cumhuriyet Halk Partisi'nden esinlenmiş olacak ki, TV kanalının adı, Halk Kanalı olarak belirlendi. Paris Caddesi'nde bir ofis kiralayan Halk TV, logosunu da belirledi. Televizyoncu Müşerref Seçkin'in başında olduğu
TV kanalı, çalışmalar çerçevesinde kısa süre içinde test yayınına başlayacak.
Yapılan hazırlıklara bakıldığında CHP'li Yıldız'ın sahibi olduğu Halk TV, hükümete muhalif bir kanal olacak.
İzmir'in Ankara temsilcileri
Meclis Başkanı Bülent Arınç'ın geçen hafta gazetelerin Ankara temsilcilerine verdiği öğle yemeği, iki gerçeğin ortaya çıkmasını sağladı. Biri, kamuoyunda yankılandığı üzere, TBMM'nin, yaygın bilginin aksine, Yunanistan karasularını 12 mile çıkarırsa, hükümete savaş açma yetkisi veren bir kararı hiç almamış olduğuydu.
Ortaya çıkan ikinci gerçek de, yine Ege-Ankara ilişkileri üzerine oldu.
Yemek servisine başlandığı sırada, kadınların politikaya daha çok girmesi için seçim kotası konulması tartışılıyordu. Arınç seçim kotasına karşı olduğunu söylerken, 'Gerçi burada kuşatılmış durumdayım' diyerek, şaka yollu iki yanındaki iki kadın gazete temsilcisini işaret etti.
Sağında Akşam gazetesi temsilcisi Nuray Başaran, solunda da Sabah gazetesi temsilcisi Aslı Aydıntaşbaş oturuyordu. Kendisi de Manisalı
olan Meclis Başkanı Bülent Arınç, 'Üstelik ikiniz de İzmirlisiniz, değil mi?' diye sordu. Evet, Başaran da, Aydıntaşbaş da İzmirliydi.
Arınç bunun üzerine masadaki diğer iki kadın temsilciye, Hürriyet gazetesi temsilcisi Nur Batur ve Yeni Asır gazetesi temsilcisi Şebnem Bursalı'ya döndü. Bursalı, aileden İzmirliydi. Batur'un ailesinin de
yarı yarıya İzmirli olduğu, masadaki kendi beyanıyla anlaşıldı.
Bizden saptaması: Başkent Ankara'da dört kadın gazete temsilcisi var, dördü de İzmir'den. Ne diyelim? Bravo İzmir.
Polisler beşinci ayakta yattı
Türk Polis Teşkilatı'nın 160. kuruluş yıldönümünde atlar polisler için koştu. Polis Kupası Koşusu, cumartesi günü Ankara Hipodromu'nda yapıldı. 1600 metrelik çim pistte yapılan koşuyu, jokeyliğini S. Boyraz'ın yaptığı Altınordu isimli at kazandı.
Koşuya polislerin ilgisi de yoğundu. Başta Emniyet Genel Müdürü Gökhan Aydıner olmak üzere tüm üst düzey yönetim hipodromdaydı. Aralarında 5'er YTL toplayan polis şefleri, ortak bir kupon hazırladı. Polis Kupası Koşusu'nu kazanan atı doğru tahmin eden polislerin ortak kuponu, beşinci ayakta yattı. At koştu, ama baht yoktu.
Düzeltme
Başbakan Erdoğan'ın iletişim danışmanı Prof. Dr. Nabi Avcı, geçen hafta bu köşede yayımladığımız 'Nabi Hoca'yı vuracaklardı' başlıklı kuliste anlatılan olayın başına gelmediğini söyledi. Duvarların Dili Olsa, Nabi Avcı'nın geçen ay Erdoğan'la bulunduğu Brüksel'de konvoyunu kaçırdığını, yakalamak için koştuğunda da Belçika polisinin dikkatini çektiğini, protokol zamanında müdahale etmese polisin ateş açmayı bile göze aldığını yazmıştı. Tanıklar olayda ısrar etse de, Avcı'nın sözlerini doğru kabul ediyoruz...


    http://www.radikal.com.tr/7436047436040

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.