Duygu'yu uyuşturucu çetesi mi vurdu?

Zeytinburnu'nda bir hafta önce silahla vurulan 17 yaşındaki Duygu Karakaş'ın ailesi, kızlarının uyuşturucu çetecelerince vurulduğunu öne sürdü.

İSTANBUL - Zeytinburnu'nda bir hafta önce silahla vurulan 17 yaşındaki Duygu Karakaş'ın ailesi, kızlarının uyuşturucu çetecelerince vurulduğunu öne sürdü.
Bir tekstil atölyesinde çalışan 17 yaşındaki Duygu Karakaş, geçen hafta cumartesi günü erkek arkadaşıyla buluşmak için evden çıktıktan bir süre sonra, silahla karnından vurulduğu haberi geldi. Tekstil işçisi babası Bekir ve annesi Fecire Karakaş hemen Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne gitti. Baba Karakaş, kızının eşyalarını vermeyen beş kişiyle tartışmaya başladı. Bir süre sonraysa İ.B.'den tehdit telefonu aldı. Polis, İ.B.'yi olayda kullanılan ruhsatsız silahla birlikte gözaltına aldı. İ.B., Duygu'dan ayrılmak istediğini ve bu sırada genç kızın masadaki silahı alarak ateşlediğini söyledi. Ameliyat sonrası Duygu da kendisini öldürmek istediğini söyleyince, İ.B. serbest bırakıldı.
Duygu, Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ölüm kalım savaşı verirken, baba Karakaş, "Sokak çetesinin tuzağına düştü. Uyuşturucuya alışmadığı için vuruldu. Şimdi de bizi tehdit ediyorlar" dedi. Tunceli Dernekleri Federasyonu'nun da bulunduğu bazı sivil toplum örgütleri dün Zeytinburnu Adliyesi önünde basın açıklaması yaparak, "Uyuşturucu sokak aralarına hâkim olda. Zeytinburnu uyuşturucu satışı açısından üs bölgelerinden biri haline getirilmiştir" dedi.