Düzce'de şebeke suyuna 'içilemez' raporu

Düzce Valisi, belediye yetkililerinin uyarıldığını söyledi.

Düzce Sağlık Müdürlüğü, yapılan ölçümlerin ardından kent merkezinde içme suyu olarak kullanılan şebeke suyuna 'içilmez' raporu verdi.
Düzce Valisi Cengiz Bulut, içme suyu arıtma tesislerinde bazı sorunlar bulunduğunu, içilmez raporu verilen şebeke suyu konusunda da belediye yetkililerinin uyarıldığını söyledi. Bulut, "İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan ölçümlerde, mevcut şebeke suyuna içilemez raporu verildi. Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Kuşçu ile görüştük ve durumun düzeltilmesini istedik" dedi.
İl Sağlık Müdürü Engin Mutlu ise içme suyunun istenilen standartlarda olması için 15 Şubat'ta Düzce Belediyesi'ne yazı gönderildiğini belirterek, şöyle konuştu: "15 Şubat'ta yapılan ölçümlerde bulanıklık ve tortu olması nedeniyle suya 'içilemez' raporu verildi. Bu su içildiği takdirde mide bulantısı yapabilir. Raporda, suyun sadece kullanma suyu olabileceği belirtildi. Belediye yetkililerine içme suyu arıtma tesislerinde haznelerde kullanılan temizleme kumunu değiştirmeleri gerektiğini bildirdik."