DYP'de pankart arbedesi

DYP lideri Mehmet Ağar'ı Mersin'de karşılamaya hazırlanan partili iki grup arasındaki pankart tartışması kavgaya dönüşünce, silahlar ve yumruklar konuştu.

MERSİN - DYP lideri Mehmet Ağar'ı Mersin'de karşılamaya hazırlanan partili iki grup arasındaki pankart tartışması kavgaya dönüşünce, silahlar ve yumruklar konuştu. Ağar gelmeden önce çıkan olayda tabancayla havaya ateş eden bir kişiyi linç edilmekten polis son anda kurtardı.
Partisinin İl Kongresi'ne katılmak üzere Mersin'e gelen Ağar'ı karşılamak için gelen eski DYP Mersin milletvekili Ahmet Bilyeli'nin taraftarları ile Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinden İbrahim Kızıl'ın taraftarları Otoban Gözne Gişeleri'nde bir araya geldi.
Linçten polis kurtardı
Ağar'ın geliş saatinin yaklaşmasıyla pankart açan Bilyeli grubu ve Kızıl grubu arasında öne geçme tartışması yaşandı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Kızıl grubundan bir kişi tabancayla havaya ateş etti. Bunun
üzerine her iki gruba mensup kişiler, kimliği belirsiz gencin elinden tabancasını almaya çalıştı. Bu sırada eli silahlı genci yere yatırıp döven Bilyeli grubu ile Kızıl grubu birbirine girdi. Silah çektiği için dövülen genç, dört trafik polisinin çabası sonucu linç edilmekten kurtarıldı. Bilyeli grubundan bir kişi de silahını çekmeye çalıştı, ancak yanında bulunan arkadaşları buna engel oldu. Pankart savaşını ise Bilyeli grubu kazandı. Olaylar sırasında iki kişi gözaltına alındı.


    http://www.radikal.com.tr/8478058478050

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.