E.A'ya tecavüzden yargılanan askerler TSK'dan atıldı

E.A'ya tecavüzden yargılanan askerler TSK'dan atıldı
E.A'ya tecavüzden yargılanan askerler TSK'dan atıldı
Bingöl'de 16 yaşındaki E.A'ya 2 yıl önce tecavüz ettikleri iddiasıyla haklarında soruşturma başlatılan 8 uzman çavuşun iş akdi feshedildi.

Bingöl’ün Solhan İlçesinde oturan 16 yaşındaki E.A. Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunarak, 2 yıl önce bazı uzman çavuşlar tarafından kaçırılarak cinsel istismara ve tecavüze uğradığını belirtmişti. Başvurudan sonra açılan soruşturma sonrasında uzman çavuşlar, bir üst mahkemeye itiraz etmiş, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Soruşturmada gizlilik kararı alınmıştı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın takip ettiği olayda ilginç bir gelişme yaşandı. Cinsel istismar ve tecavüz iddiasına adı karışan 8 uzman çavuşun iş akdi feshedildi. Her yıl sözleşme imzalayan uzman çavuşların durumunun belirlenmesi için TSK’nın iddianamenin yayınlamasını beklediği, yayınlanır yayınlanmaz da sözleşme süresini beklemeden fesih kararı aldığı öğrenildi.


  http://www.radikal.com.tr/114400311440034

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  anaaammm - Dopchik

  biri beni çimdiklesin hatta cimciklesin yaa.. ben mi yanlış biliyorum yoksa bu akp döneminde ilk kez tecavüze cezacık verildiğini mi gösteriyor?? bi hayırdır inşallah deyin taş kaldırın bakiim altından ne çıkacak??

  Salak mıyız biz? - msenserdar

  Bu habere sevinmemiz mi bekleniyor? Askerlikten attın bu adam başka bir meslek yapar yine tecavüzcü tacizci olur. Ne yani gerçekten bu haberi okuyup içimizin rahatlaması falan mı bekleniyor. Şaka mı ya bu! Midemi bulandırıyorsun Türkiye!

  YARGIYA BAKIN! - teknolog20

  demek ki aile ve bilmem ne bakanlığı devreye girmeseydi uzman çavuşların yediği bu halt yanlarında kar kalacaktı ve türkiye bu skandalın üstünü de örtecekti.

  Bir daha yapmazlar - alkim13

  Ne kadar ağır ceza vermişler.