E-devlet kapısının logosu budur!

Ulaştırma Bakanlığı'nın açtığı e-Devlet kapısı slogan ve logo yarışması sonuçlandı. Yarışmada Erol Balkan'ın dizaynını yaptığı ve ay-yıldızla internetteki @ işaretini kaynaştıran logo birinci seçildi.

ANKARA - Ulaştırma Bakanlığı'nın açtığı e-Devlet kapısı slogan ve logo yarışması sonuçlandı. Yarışmada Erol Balkan'ın dizaynını yaptığı ve ay-yıldızla internetteki @ işaretini kaynaştıran logo birinci seçildi. Slogan yarışmasınıysa Yasemin Sulhiye Aydoğan 'Devletin kısa yolu' sloganıyla kazandı. Altyapı ve hukuki çalışmaları süren e-devlet uygulamalarının 2008 yılı içinde devreye girmesi bekleniyor. İlk aşamada sosyal güvenlik, pasaport ve polis imdat 155 hizmetleri verilecek. Ulaştırma Bakanı İsmet Yılmaz e-devlet hizmetiyle ilgili şu bilgileri verdi:
"Hizmetlerin bir kısmı genel bilgiler olacak. Bu bilgilere herkes ulaşabilecek. Bir kısmı kişiye ilişkin olacak, şifreyle ulaşılacak. Her vatandaşın bir şifresi olacak. Elektronik imzaya sahip olanlar ise elektronik imza yasasında geçen bütün işlemleri de yine burada yapacak."