E-Devlet üzerinden E-Bordro maaş sorgulaması nasıl yapılır?

E-Devlet üzerinden E-Bordro maaş sorgulaması nasıl yapılır?
E-Devlet üzerinden E-Bordro maaş sorgulaması nasıl yapılır?
E-devlet şifreniz ile yapacağınız işlemler sayesinde E-Bordro maaş sorgulamanızı hiç zaman kaybı yaşamadan tek bir şifre ile yapabilirsiniz.

Çalışan vatandaşların maaşlarını gösteren belgeye maaş bordrosu denmektedir. Maaş bordrosu, çalışan vatandaşların hangi ay hangi miktarlarda maaş aldıklarını, hangi sebepten ne kadar maaş kesildiğini ve maaşındaki bütün işlemleri gösteren bu belgedir. Son zamanlarda gelişen internet teknolojisi sayesinde internet üzerinden de maaş bordrosunu ulaşabilirsiniz.

İnternet üzerinden E-Bordro işlemi iki farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden şifresiz olarak Maliye Bakanlığının E-Bordro uygulamasından alabildiğiniz gibi ayrıca E-Devlet sistemi üzerinden de E-Bordronuza ulaşabilirsiniz.

 E-BORDRO ALMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

E-Bordro işlemini internet üzerinden şifresiz olarak gerçekleştirebilmek için ilk olarak Maliye Bakanlığının Muhasebat Genel Müdürlüğü internet sayfasına giriş yapmalıdır. Bu sayfanın E-Bordro bölümüne giriş yaptıktan sonra memurlar bu bölüme bazı bilgilerini girerek E-Bordo internet uygulamasına giriş yapılabilir. E-Bordro sistemine giriş yapabilmek için bu bölüme ilk olarak T.C. kimlik numaranızı, Memuriyet sicil numaranızı ve emekli sicil numaranızı sisteme girmelidir.

Ulaşmak istediğiniz maaş bordrosunun ilk olarak yılını seçtikten sonra ayını da seçmeli ve bu bilgiler de girildikten sonra son olarak istihdam tipini seçip güvenlik numarasını gerekli yere girmelidir. Tüm bu bilgiler sisteme girildikten sonra internet üzerinden maaş bordrosuna ulaşabilirsiniz.

E-Devlet üzerinden E-Bordro maaş sorgulaması için https://www.turkiye.gov.tr/e-bordro-sorgulama sitesini ziyaret edebilirisiniz.

 

E-DEVLET NEDİR?

E-Devlet projesi gelişen teknoloji ile birlikte vatandaşlarımızın devlet işlerini internet üzerinden yapabilmesini sağlayan bir projedir. Bu proje sayesinde vatandaşlar en kolay ve güvenli bir şekilde devlet hizmetlerine ulaşabilir. Artık her vatandaş birçok devlet işlemini online olarak ve sıra beklemeden dakikalar içerisinde kolayca yapabilir.

E-Devlet projesi sayesinde yapabileceğimiz işlemler; SGK hizmet dökümü, SSK prim sorgulama, Başbakanlık İletişim Merkezi olan BİMER' e sorun hissettiğimiz herhangi bir konu hakkında elektronik posta ile sorabilir, askerlik işlemleri online olarak yapabilir, üniversite kaydı sorgulanabilir ve UYAP vatandaş giriş işlemlerini çok kolay bir şekilde yapılabilir.

E-DEVLET ŞİFRESİ ALMAK İÇİN:

E-Devlet şifrenizi , üzerinde T.C. kimlik numaranızın bulunduğu şahsi fotoğraflı kimliğiniz ile PTT müdürlüklerinden ve yetkili şubelerden 2TL karşılığında alabilirsiniz. Ayrıca e-devlet şifresi yurtdışında konsolosluklardan da temin edilebilirsiniz. Aldığınız şifre ile giriş yaptıktan sonra yeni bir şifre belirlemeniz gerekecektir. Belirlediğiniz şifre ile sisteme giriş yapabilirsiniz.