E- Okul VBS ile karne notları nasıl öğrenilir?

E- Okul VBS ile karne notları nasıl öğrenilir?
E- Okul VBS ile karne notları nasıl öğrenilir?
E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) sayesinde artık karne almadan önce de karne notları öğrenilebiliyor. Peki, e-Okul karne notları nasıl öğrenilir? E-Okul VBS karne notlarına telefondan nasıl ulaşılır? Detayları haberimizde bulabilirisiniz.

E-Okul veli bilgilendirme sistemi velilerin ve öğrencilerin, okuldaki öğrenci başarı durumuna ilişkin olarak en güncel ve en ayrıntılı eğitim verilerini internet hız ve kolaylığında takip edebilmelerine yardımcı oluyor. Karne notlarının erişime açılmasıyla beraber öğrenciler hem notlarını görebiliyor, hem de takdir veya teşekkür alıp alamayacaklarını hesaplıyorlar.

E-OKUL SİSTEMİNE NASIL GİRİŞ YAPILIR?

- E-Okul sistemine giriş yapmak için öncelikle İnternet tarayıcısı üzerinde https://e-okul.meb.gov.tr/ adresine giriş yapmalısınız.  E-Okul veli bilgilendirme sistemine girdiğinizde karşınıza çıkacak sayfada, ilk olarak resimde verilen sayıları doğru bir şekilde kodlayarak bot olmadığınızı güvenlik birimlerine doğrulamanız gerekmektedir.

- Sonra öğrencinin T.C. kimlik numarasını girip, öğrencinin okul numarasını girdikten sonra tamam butonuna tıklayınız.

-Daha sonra karşınıza çıkan sayfadan öğrenci fotoğrafı ile birlikte bazı kimlik bilgilerine girerek veli bilgilendirme sistemine giriş yapabilirsiniz.

- E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yaptıktan sonra öğrencinin okulla ilgili durum bilgilerini, okul ve öğrenci ile ilgili tüm gelişmeleri takip edebilirsiniz.

E-OKUL MOBİL UYGULAMASIYLA KARNE NOTLARINI SORGULA!

Eğer telefonunuzdan karne notlarını öğrenmek istiyorsanız tek yapmanız gereken e-Okul VBS uygulamasını indirmek olmalıdır. Ardından sizden istenen bilgileri girerek ilk dönem karne notlarını görebilirsiniz.

E-OKUL NEDİR?

E-Okul, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sunulan ve öğrencilerin, velilerin ve okul yönetiminin öğrencilerle ilgili tüm bilgileri tek bir sayfa üzerinden görmelerini sağlayan bir hizmettir. Uzun zamandır hayatımızda olan e-Okul VBS sürekli yenilenmiş ve daha işlevsel bir hale gelmiştir. Özellikle öğrencilerin sınav notları ve devamsızlık durumunun gözlemlenebildiği e-Okul sisteminde bunların dışında da pek çok işlem gerçekleştirilmektedir.

Öğrencilerin okula başladığı ilk andan itibaren eğitim sürecinde gerçekleşen tüm işlemlerin kayıt altına alındığı e-Okul sisteminde TEOG gibi sınavların başvuruları ve tercih işlemleri de yapılabilmektedir.

E-OKUL BİLGİLENDİRME SİSTEMİNDE NELER VAR?

E-Okul ile öğrencilerin;

- Öğrenci Kaydı

- Devamsızlık durumları

- Yazılı notları

- Karne notları

- Sınav tarihleri

- Merkezi Sınavların (TEOG vb.) Başvuru ve Tercih İşlemleri

- Belge İşlemleri (Takdir, Teşekkür, Onur Belgesi)

- Duyurular

- Yılsonu notları

- Haftalık ders programı

- Nakil durumu

- Öğrencinin Okuduğu Kitap Sayısı

- Sınıf bilgileri gibi birçok bilgiye rahatlıkla ulaşabilirsiniz.