e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile neler yapılır?

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile neler yapılır?
e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile neler yapılır?
E-okul 2007 yılının Ocak ayında MEB tarafından açılan okul yönetim bilgi sistemidir. Öğrencinin eğitim sürecinin tümünü kapsar. Aynı zamanda veli bilgilendirme sistemi ile çocuklarının eğitim durumunu merak eden aileler çok rahat bu sistemi kullanabilir.

E- Okul Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2007 yılında açılan bir Okul Yönetim Bilgi Sistemi yazılımı, tüm resmi ve özel ilköğretim okulları, anaokulları ve özel eğitim okullarını kapsıyor ve ortaöğretim kurumlarının da sisteme dahil edilmesi planlanıyor. Sistemden öğrencinin okula kaydı, dosya bilgilerinin sisteme işlenmesi, nakil alma ve nakil verme işlemleri, devamsızlık girişi ve takibi, okutulacak dersler gibi bilgilere ulaşılabiliyor.

VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ NASIL KULLANILIR?

Öncelikle e-okul sayfasına giriş yapılması gerekiyor. Ana sayfada yer alan öğrenci girişi bölümüne öğrencilerin giriş bilgilerinin girilmesi ile birlikte  veli bilgilendirme sistemi girişi yapılıyor. Veli Bilgilendirme Sistemi sonrasında öğrencinin kimliği ile oturum açılıyor ve işlem yapacağınız menü ekranda yer alıyor. Okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden yapılacak işlemler için menü üzerinden seçim yapılması gerekiyor. Böylece öğrencilerin bilgilerine erişim sağlanarak sınav, yazılı notları, derslerdeki başarı durumu kolayca takip ediliyor. Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden yapılacak olan tüm işlemler için herhangi bir ücret ya da üyelik açmaya da gerek kalmıyor.

DEVAMSIZLIK BİLGİSİ NASIL TAKİP EDİLİR?

Veli bilgilendirme sistemi aracılığı ile öğrencilerin devamsızlığı hakkında bilgi alabilirsiniz. Menüde yer alan devamsızlık bölümü üzerinden öğrencilerin hangi günlerde okula gitmediğini öğrenebilirsiniz. Bu açıdan öğrencilerin, okuldan kaçtığı günler için e-okul girişi sonrasında takip işlemleri düzenli olarak yapılabilir. Cep telefonlarındaki uygulamalar aracılığı ile de giriş yapılması durumunda ihtiyaç duyulan her an bilgi edinebilirsiniz.

Veli bilgilendirme Sitesine linkten ulaşabilirsiniz http://www.eokul.web.tr/veli-bilgilendirme-sistemi.html 

E-OKUL:  http://www.eokul.web.tr/