Ebu Garib'te sekiz ay kaldı

Çalışmak için gittiği Irak'ta yaptığı kaza sonrası cezaevine konulan Kütahyalı TIR şoförü İbrahim Yavuz, sekiz ay sonra evine döndü.

KÜTAHYA - Çalışmak için gittiği Irak'ta yaptığı kaza sonrası cezaevine konulan Kütahyalı TIR şoförü İbrahim Yavuz, sekiz ay sonra evine döndü.
Geçen yıl bir arkadaşı aracılığıyla Kuveyt'te bulunan bir şirkette şoför olarak işe başladığını belirten Yavuz, başından geçenleri şöyle anlattı: "Bu şirkette üç ay çalıştıktan sonra konvoy eşliğinde Bağdat'ta bulunan Amerikan üssüne gıda malzemesi götürmek için yola çıktık. Amerikalı askerlerin koruması eşliğinde Kuveyt'ten Bağdat'a ulaştık. Önümde giden cip aniden dönüş yapınca, TIR'ın frenleri tutmadı. Ben de yoldaki insanlara çarpmamak için aracımı yoldan çıkardım. Daha sonra yanıma gelen askerler, frenlerimin tutmadığını ve insanlara çarpmamak için yoldan çıktığımı anlatmama rağmen 'Konvoydan çıkacağına insanlara çarpsaydın' diyerek, beni tutuklayıp cezaevine koydular."
Sekiz ay boyunca Ebu Garib'in de aralarında bulunduğu üç cezaevinde çok zor ve kötü koşullarda yaşadığını söyleyen Yavuz, "Beni sorgulamak için gözlerimi bağladılar, el ve ayaklarımı kelepçelediler. Sürekli ölüm korkusuyla yaşadım. Sekiz ay boyunca çok zor koşullarda süren hapis hayatından, Türkiye Büyükelçiliği'nin yardımıyla kurtuldum" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7460267460260

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.