Ebu Garip'te Louai Sakka sorgusu

İstanbul'da 2003 yılında düzenenlenen bombalı saldırılara karıştıkları öne sürülen 71 sanığın yargılandığı davaya dün İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.

İSTANBUL - İstanbul'da 2003 yılında düzenenlenen bombalı saldırılara karıştıkları öne sürülen 71 sanığın yargılandığı davaya dün İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Mahkeme heyeti, İstanbul Emniyeti'nden bir ekibin Irak'taki Ebu Garib Cezaevi'nde tutuklu bulunan Burhan Kuş ve Sadettin Akdaş'ın ifadelerini aldığını ve bu ifadelerin kendilerine ulaştığını açıkladı. İfadeye göre Kuş ve Akdaş, Louai Sakka'yı fotoğraflarından teşhis etti. Kuş, Sakka'nın Suriye'de saklandıkları dönemde İstanbul'a giderek bir-iki gün kaldığını ve 50 bin dolar getirdiğini söyledi. Kuş, Sakka'nın daha önce de bir-iki yıl İstanbul'da kaldığını söyledi.
İstanbul'daki saldırılarının organizatörü olduğu öne sürülen ve Irak'ta öldürülen Habip Akdaş'ın kardeşi Sadettin Akdaş da, saldırılardan önce ağabeyinin talimatıyla Suriye'ye geçtiklerini, kendilerini Sakka'nın karşıladığını söyledi.
Sakka, geçen Ağustos'ta Antalya'da yakalanmıştı.


    http://www.radikal.com.tr/7597787597780

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.