'Ebu Hanzala' kod adlı Halis Bayancuk tutuklandı

'Ebu Hanzala' kod adlı Halis Bayancuk tutuklandı
'Ebu Hanzala' kod adlı Halis Bayancuk tutuklandı
İstanbul'da gerçekleştirilen terör operasyonlarının IŞİD ayağında gözaltına alınan Halis Bayancuk'un da aralarında bulunduğu 4 kişi tutuklandı.

RADİKAL – Türkiye genelinde geçen hafta düzenlenen ‘terör operasyonları’ kapsamında IŞİD bağlantılı olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan “Ebu Hanzala” kod adlı Halis Bayancuk sevk edildiği nöbetçi hakimlik tarafından tutuklandı.

İstanbul 'da gerçekleştirilen terör operasyonlarında gözaltına alınan ve dün adliyeye sevk edilen 31 kişiden 7'si tutuklandı, 24'ü ise serbest bırakıldı. Tutuklanan şüpheliler PKK ve IŞİD üyeliğiyle suçlanıyor.

'EBU HANZALA' DA TUTUKLANDI

IŞİD bağlantılı oldukları iddia edilip tutuklananlar arasında  "Ebu Hanzala" kod adını kullanan Halis Bayuncuk da yer alıyor. IŞİD'in Türkiye'deki en önemli ismi olduğu iddia edilen Bayuncuk'un sadece "örgüt üyeliği" suçlamasıyla tutuklandığı belirtildi.

31 KİŞİDEN 24'Ü SERBEST. 7 KİŞİ TUTUKLANDI

Operasyonlarda gözaltına alınan ve dün adliyeye sevk edilen 31 kişiden  8'i PKK , 14'ü IŞİD ve 9'u da TİKB örgütleriyle ilişkili olmakla suçlanıyordu.  Savcılıkta sorgulamaları yapılıp İstanbul 8. Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen ve tutuklanan 3 şüphelinin PKK, 4 şüphelinin de IŞİD bağlantılı olmakla suçlandığı öğrenildi. TİKB üyesi oldukları iddia edilen 9 şüphelinin tamamı ise serbest bırakıldı..