Ece Erken'e 'alkolmetreye üflememe' davasında beraat

Ece Erken'e 'alkolmetreye üflememe' davasında beraat
Ece Erken'e 'alkolmetreye üflememe' davasında beraat
Polis kontrolünde alkolmetreyi üflemeyince hakkında dava açılan sunucu Ece Erken beraat etti.

 

Vatan gazetesinin haberine göre Erken’i mahkemelik eden olay 3 Aralık 2012 gecesi Ortaköy’de yaşandı. Polis kontrolü için durdurulan Ece Erken, alkolmetreyi üflemek istemeyince karakolluk oldu. Bunun üzerine kan tahlilleri için Haseki Hastanesi’ne götürülen Erken burada da kan vermedi.

Polis sunucunun hal ve tavırları ile alkol kokusu nedeniyle ‘orta derecede’ alkollü olduğuyla igili tutanak düzenledi.

2 YIL HAPSİ İSTENİYORDU

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonucunda geçtiğimiz yıl açılan davada Ece Erken hakkında TCK’nın 179/3’üncü maddesi gereğince ‘alkol veya uyuşturucu madde etkisi altındayken trafik güvenliğini tehlikeye sokma’ suçundan 1 yıldan 2 yıla kadar hapis cezası istendi.

Davanın yapılan karar duruşmasında ise sanık Erken’i avukatı Selin Mizrahi temsil etti. Mahkeme , her ne kadar Erken hakkında dava açılmış olsa da suçu işlediğinin sabit olmaması nedeniyle beraatına karar verdi. Erken, olayın ardından İstanbul Bölge İdare Mahkemesi’ne yaptığı itiraz neticesinde ehliyetini geri almıştı.


  http://www.radikal.com.tr/116564711656471

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  SONUÇ NE - HARAYDIN

  Trafik kazasına 30 yılda 300bin can verildi. Bunların en önemli sebebi hız sınırlarını aşma, alkol, emniyet kemeri takmama, kırmızı ışıkta geçme, hatalı sollama. Yani 300bin kişinin katili çoğunlukla bunlar.Yani bunlar yeni bir cinayet işlemeden Trafik kontrolleri ile durdurulması gereken şeyler. Şimdi alkollü birisi cihaz üflemesi yapmaz, hastanede kan vermez diretir bu arada zaten kanındaki alkol temizlenir bu durumda mahkeme suçun sabit olmadığına karar verdiğine göre suçun sabit olması için ne yapılması gerektiğini ve polisin neyi eksik yaptığını niye açıklamıyor, suç hangi şartta sabit olur. Suçun sabit olması için alkol tespiti gerekir. Bu durumda ön teste alkol tespit edilen itiraz ederse kan testine hastaneye götürülür aksi halde alkol kontrolü nasıl yapılabilir.Yapılmasına gerek yok deniyorsa bu cinayetlerin sorumlusu kim olacak, yapılsın deniyorsa nasıl yapılacak?