Ecel durakta otobüsle geldi

Ecel durakta otobüsle geldi
Ecel durakta otobüsle geldi
Bursa'da otomobil otobüs durağında bekleyen vatandaşların içine daldı: 4 ölü, 6 yaralı

 

Hüseyin TÜCCAR- Serhat TEZCAN- Sebile ÇETİN

BURSA - Nilüfer ilçesinde, kontrolden çıkan bir otomobilin otobüs durağında bekleyenlere çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında 4 kişi öldü, 2’si durakta bekleyen 4'ü de otomobilde bulunan 6 kişi de yaralandı.
Kaza, bugün saat 14.50 sıralarında Bursa- İzmir Yolu Küçük Sanayi Kavşağı yakınlarındaki bir süpermarketin önünde meydana geldi. 22 yaşındaki Atıl Arda Yavuz yönetimindeki otomobil, bilinmeyen nedenle sürücünün direksiyon kontrolünü kaybetmesi sonucu süpermarket önündeki otobüs durağına daldı. Kazada, durakta otobüs bekleyen 47 yaşındaki Semra Çetin, 65 yaşındaki Resmiye Yurteri, Ebru Candaş ve 43 yaşındaki Hikmet Dikici öldü. Hikmet Dikici’nin İstanbul Maltepe'de oturduğu ve bir yakınının nişan töreni için Bursa’ya geldiği belirtildi. Kazada 60 yaşındaki Ahmet Toppınar ile eşi, 67 yaşındaki Cevriye Toppınar yaralandı. İki yaralı Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.
Kazada hafif biçimde yaralanan ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesi öğrencisi oldukları bildirilen kaza yapan otomobilin sürücü Atıl Arda Yavuz ile aynı otomobilde bulunan Bahadır Güntekin, Gizem Korkmaz ve Ali Gökalp ise, Çekirge ve Muradiye Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
Kazanın duyulması üzerine gelen ölenlerin yakınları fenalık geçirirken, kazada yaşamını yitiren evli ve 3 çocuk annesi Semra Çetin'in işçi olarak çalıştığı Uludağ Üniversitesi’ne gitmek için otobüs durağında beklediği belirlendi. Kazayla ilgili soruşturma sürdürülüyor. (dha)