Ecelle yarıştılar

Ankara'daki feci kazada biri ağır olmak üzere dört kişi de yaralandı.


Bilkentli Açelya Yumak, doğum gününde iki üniversiteli arkadaşıyla öldü. Yumak ve beş arkadaşı eğlendikten sonra iki araca bindi. Sürücüler yarışa başlayınca korkunç kaza geldi.

ANKARA - "İyi ki doğdun Açelya!"... Laila'daki doğum günü partisinde Bilkent öğrencileri hep bir ağızdan böyle bağırıyordu. Ancak bu neşi uzun sürmedi. Parti çıkışında birbiriyle yarışan iki otomobil kontrolden çıkıp karşı şeride geçince ortalık savaş alanına döndü. Kazada doğum gününü kutlayan 21 yaşındaki Açelya Yumak ile İstanbul'dan doğum günü partisi için gelen kuzeni Funda Serin ve arkadaşı Kağan Gürşen öldü. Kazada biri ağır olmak üzere dört kişi de yaralandı.
Erken kutluyordu
Bilkent Üniversitesi öğrencisi Açelya Yumak, 3 Mart'taki doğum günü için İstanbul Üniversitesi öğrencisi olan 22 yaşındaki kuzeni Funda Serin'i de, Ankara'ya davet etti. Açelya, doğum gününü bir gün önce arkadaşları ile birlikte Laila adlı gece kulübünde kutladı. Önceki gece Açelya'nın yeni yaşı için buluşan ve alkolün de etkisiyle eğlenceli bir gece geçiren üniversiteli gençler, geç saatlerde biten partinin sonunda kendilerini bekleyen tehlikeden habersiz, Laila'dan ayrıldılar.
Yolun karşısına geçtiler
Altı genç, 21 yaşındaki Burak Tüfekçi'nin kullandığı 55 FB 045 ile, 20 yaşındaki Emre Elma'nın kullandığı 06 YES 049 plakalı araçlara binip, evlerine doğru yola çıktı. Görgü tanıklarının ifadesine göre Tüfekçi ile Elma yolda birbirleriyle yarışmaya başladı. Ancak aşırı hız nedeniyle direksiyon hâkimiyetini kaybederek, orta refüjden yolun karşı tarafına geçtiler. Eskişehir Yolu'nda Diyanet İşleri Başkanlığı önünde, karşı yönden gelen Serdar Bozkurt'un idaresindeki ve Ahmet Arda'nın kullandığı araçlarla çarpıştılar. Kazada, İstanbul Üniversitesi öğrencisi Funda Serin, Kağan Gürşen ile Açelya Yumak yaşamını yitirdi. Yaralılar Burak Tüfekçi, Emre Elma ve 21 yaşındaki Çağlar Fırat ise Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Tüfekçi'nin sağlık durumunun ciddi. Otomobilde sıkışan 29 yaşındaki Serdar Bozkurt itfaiye ekiplerince kurtarıldı. Gürşen'in cenazesi dün ailesi, arkadaşlarının katılımıyla Kocatepe Camii'nde kılınan namazın ardından toprağa verildi.