Ecevit: ABD askeri malzeme getiriyor

Eski başbakanlardan Bülent Ecevit, ABD'nin çok miktarda askeri malzemeyi 'lojistik malzeme' adı altında İskenderun Limanı'na çıkardığını ileri sürdü.

ANKARA - Eski başbakanlardan Bülent Ecevit, ABD'nin çok miktarda askeri malzemeyi 'lojistik malzeme' adı altında İskenderun Limanı'na çıkardığını ileri sürdü. TBMM'yi göreve çağıran Ecevit, "Aksi halde Türkiye Cumhuriyeti ABD'nin bir kolonisi haline gelecektir" dedi.
Ecevit, dün yaptığı yazılı açıklamada, AKP hükümetini, Türkiye'nin hava sahası, toprak ve limanlarını ABD'nin askeri nitelikteki her isteğine açmakla suçladı. Başbakanlığının son döneminde de benzer bir oldubitti yaşadıklarını anımsatan Ecevit, şunları kaydetti: "Başkanı olduğum 57'nci hükümetin seçimlerle görevden ayrılması beklenen günlerden birinde ansızın İskenderun'a çok miktarda Amerikan askeri araç ve gereçleri çıkarılmaya başlamıştı. Gelen bilgi üzerine bu yasadışı hareket derhal önlenmişti. Fakat şimdiki hükümetin bu konularda ne kadar teslimiyetçi bir eğilim içinde bulunduğu açıkca görülmüştür."


    http://www.radikal.com.tr/7577977577970

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.