Ecevit: Memnunum

Eski DSP Genel Başkan Yardımcısı Rahşan Ecevit, 'Din elden gidiyor' demecinden sonra gelen tepkilerden memnun olduğunu söyledi. Dün Ankara Oran'da bulunan evinde, gazetecilerle konuşan Ecevit, AB'ye girme çalışmalarıyla birlikte tavizler verilmeye başlandığını savundu.

ANKARA - Eski DSP Genel Başkan Yardımcısı Rahşan Ecevit, 'Din elden gidiyor' demecinden sonra gelen tepkilerden memnun olduğunu söyledi. Dün Ankara Oran'da bulunan evinde, gazetecilerle konuşan Ecevit, AB'ye girme çalışmalarıyla birlikte tavizler verilmeye başlandığını savundu.
'Hem acıklı hem komik'
Hükümetin, AB'ye girme uğruna yaptığı davranışları hiç beğenmediğini kaydeden Ecevit şunları söyledi: "Mesela Antalya'da kilise ve havra açmaya gittiler. O, bence hem acıklı hem komik bir durumdu. Çünkü oraya, koskoca çoğunluğu Müslüman olan Türkiye'nin başbakanı olarak, ufak bir kilise ve havra açmaya gidiyor. Oralara adeta sokaktaki çocukları toplayarak otobüslerle götürüyorlar. Çocuklara hahamların, papazların vaazlarını dinletiyorlar. Bunlar uyum yasalarından taviz vermek, AB'ye hoş görünmek ve yaranmak için yapılan şeylerdir."
Eski DSP Genel Başkanı Bülent Ecevit de İncil ve Tevrat'ın her yerde bedava dağıtılmasının yanlış olduğunu söyledi.


    http://www.radikal.com.tr/7341147341140

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.