Ecstasy görünümlü eroin

Emniyet Türkiye'de ilk kez ecstasy görünümlü eroin hapı bulduklarını açıkladı. İstanbul Narkotik Şube Müdürü Tufan Ergüden'in verdiği bilgiye göre haplar, 9 Kasım günü Fatih'te bir sokak satıcısına yönelik operasyonda ele geçirildi.

İSTANBUL - Emniyet Türkiye'de ilk kez ecstasy görünümlü eroin hapı bulduklarını açıkladı. İstanbul Narkotik Şube Müdürü Tufan Ergüden'in verdiği bilgiye göre haplar, 9 Kasım günü Fatih'te bir sokak satıcısına yönelik operasyonda ele geçirildi. Kriminal Polis Laboratuvarı'nda yapılan inceleme sonucu 'ecstasy' olarak satılan üstü '007' ibareli tabletlerin aktif maddesinin eroin olduğu anlaşıldı.
Ergüden, "İlk kullanımda bile bağımlılık yapma olasılığı yüksek olan eroinin gençler arasında tehlikesi yeterince kavranamamış sentetik hap görünümde satılması, bağımlıların artırılması yönünde sinsi bir hesap. Eroinin maliyeti sentetik hapların çok üzerindeyken daha ucuza satılması, bağımlılar oluşturulması amacını açıkça ortaya koymakta. Eroin tabletleri, ölümlere de neden olabilir. Bu nedenle kamuoyunu bu sinsi tuzak karşısında uyarıyoruz." İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü bünyesinde de ecstasy görünümlü eroine karşı özel ekip kurulduğu öğrenildi.


    http://www.radikal.com.tr/7629447629440

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.