Ecstasy partisinde hayatını kaybetti

Kartal'da arkadaşlarıyla birlikte eğlenirken alkolün yanında uyuşturucu hap ecstasy alan 19 yaşındaki Harun Turan komaya girerek öldü.

İSTANBUL - Kartal'da arkadaşlarıyla birlikte eğlenirken alkolün yanında uyuşturucu hap ecstasy alan 19 yaşındaki Harun Turan komaya girerek öldü. Cevizli'deki Yonca Sitesi'nde oturan Mehmet Turan bayramda Adapazarı'nda oturan akrabalarını ziyarete gitti. Oğlu Harun Turan da beş arkadaşını eve davet etti. Turan, arkadaşlarıyla eğlenirken ecstasy adlı uyuşturucudan içti.
Alkolle birlikte altı tane ecstasy hapı art arda içen Turan, bir süre sonra krize girerek evin duvarlarını yumruklamaya başladı. Gürültü üzerine aynı apartmandaki komşuları, telefonla Turan ailesinin dairesini arayarak durumu öğrenmeye çalıştı. Telefona çıkan bir genç, "Evde parti var. Harun sarhoş oldu. Önemli bir şey yok" diye yanıt verince komşuları polisi aramaktan vazgeçti.
Ancak, uyuşturucu hapların etkisiyle durumu iyice ağırlaşan Turan, arkadaşları tarafından Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Alkolle birlikte aldığı uyuşturucu haplar nedeniyle zehirlendiği belirlenen Turan, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. Polis, Turan'ın beş arkadaşını gözaltına aldı. Evde 20 ecstasy ve çok sayıda içki şişesi bulundu. Otopside Turan'ın altı adet ecstasy aldığı belirlendi.