Eczacı: Tek çare eylem

Eczacı: Tek çare eylem
Eczacı: Tek çare eylem

4 Aralık?ta eczaneler kepenklerini kapatarak eylem yapmıştı. FOTOĞRAF: SALİH ZEKİ FAZLIOGLU / AA,

ANKARA - Türk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak, eczanelerin 4 Aralık’ta gerçekleştirdiği kepenk kapatma eylemiyle ilgili olarak, “(Tehditlere boyun eğemeyeceğimizi artık onlar da anlamıştır) diyorduk ama sanırım önümüzdeki dönemde bunu bir daha görmek istiyorlar. Bize bir çare bırakmıyorlar” dedi.
TEB 37. Olağan Büyük Kongresi, Hilton Oteli’nde toplandı. Çolak açılış konuşmasında, 4 Aralık’taki eylemin, eczacıların birlik ve beraberliğini gösterdiğini  söyledi. Çolak sözlerini özetle şöyle sürdürdü: “Bizler, uzunca süredir var olan sorunların çözümü için diyalog kanallarını zorladık ancak gelinen noktada hak arama mücadelemiz başka bir yöne evrilmek durumunda kaldı. Sosyal Güvenlik Kurumu, eylemle ilgili eczacıları tehdit etti. (Tehditlere boyun eğemeyeceğimizi artık onlar da anlamıştır) diyorduk ama sanırım önümüzdeki dönemde bunu bir daha görmek istiyorlar. Bize bir çare bırakmıyorlar.”
TEB’in eski Başkanı, AKP İstanbul Milletvekili Başkanı Mehmet Domaç da konuşmasında “Şimdi Türkiye’de enflasyonsuz ortamda eczacılık yapma dönemidir. Buna zor alışacağız ama alışacağız” demesi üzerine salondakiler tepki gösterdi. (Radikal)