Eczanelere ortak logo

Türkiye genelinde tüm eczaneler, artık, kırmızı çerçeve içinde, beyaz zemin üzerinde kırmızı 'E' harfi logosunu taşıyacak. Türk Eczacıları Birliği'nin (TEB)...

ANKARA - Türkiye genelinde tüm eczaneler, artık, kırmızı çerçeve içinde, beyaz zemin üzerinde kırmızı 'E' harfi logosunu taşıyacak. Türk Eczacıları Birliği'nin (TEB), Türkiye genelinde eczanelerde kullanılmak üzere düzenlediği 'Standart Eczane Logosu Yarışması' sonuçlandı. 96 yarışmacının 1200 tasarımı arasından, kırmızı çerçeve içinde, beyaz zemin üzerinde kırmızı 'E' harfi içeren, Kutlu Gürelli'nin tasarımı birinciliğe layık görüldü. Bu tasarım, TEB Merkez Heyeti'nin kararıyla bundan böyle Türkiye'deki tüm eczanelerde logo olarak kullanılacak. Logoda, nöbetçi eczaneyle nöbetçi olmayan eczaneyi birbirinden ayıran ışık efektleri de kullanılacak.
TEB Başkanı Mehmet Domaç, Avrupa ülkelerinde sık kullanılan standart eczane logosuyla vatandaşların girdiği bir sokakta eczane olduğunu kolaylıkla anlayacağını belirtti. Domaç, şu bilgileri verdi: "Tabela kirliliğini kaldırmak ve eczanelere bir standart getirmek için böyle bir uygulamaya gittik. İsteyen eczacı, logonun yanı sıra tabela kirliliği yaratmamak koşuluyla eczane ismini de kullanabilecek. Logolardaki ışık efektleri de vatandaşın nöbetçi eczaneyi daha kolay bulmasını sağlayacak. Sağlık Bakanlığı'nca yayımlanacak tebliğin ardından Türkiye genelinde tüm eczanelere logo asılacak."


    http://www.radikal.com.tr/7553417553410

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.