Edirne Belediyesi merdivenleri gökkuşağı renklerine boyadı

Edirne Belediyesi merdivenleri gökkuşağı renklerine boyadı
Edirne Belediyesi merdivenleri gökkuşağı renklerine boyadı
Edirne Belediyesi ekipleri, devlet hastanesine çıkılan 37 basamaklı beton merdivenleri, gökkuşağı renklerine boyadı.

Kente değişik bir renk katmak için merdivenleri boyadıklarını söyleyen Edirne Belediye Başkanı CHP ’li Hamdi Sedefçi, " Hayat tüm renkleriyle güzel" dedi.

Edirne Belediye Başkanlığı Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı 10 kişilik bir ekip, Sarıcapaşa Mahallesi Cami Sokak üzerindeki devlet hastanesine çıkan beton merdivenleri boyadı. Yaklaşık 2 saat süren çalışmada 37 basamaktan oluşan merdivenler gökkuşağı renklerine boyandı. Sarıcapaşa Mahalle Muhtarı Hasan Güzelli, belediyenin boyadığı merdivenlerin sokağa renk getirdiğini ifade ederek teşekkür etti.

Her yer gökkuşağı!


Edirne Belediye Başkanı CHP’li Hamdi Sedefçi, boyanan merdivenlerin kente farklı bir renk kattığını ifade ederek, "Gökkuşağı her zaman insanlara huzur veriyor. Bizde bunu düşünerek merdivenlerimizi boyadık. Özellikle hastaneye çıkan bir merdiveni seçerek renklendirdik. Hastaneye ya hasta gider, ya da hasta yakını. Üzüntülü, sıkıntılı hasta ve hasta yakınlarımızı düşünerek, bu merdivenleri renklendirelim istedik. Hayat tüm renkleriyle güzel" diye konuştu.

Sarıcapaşa Mahallesi Cami Sokak üzerinde Edirne Devlet Hastanesi sokağına çıkan renkli merdivenleri görenler şaşırırken, beğendiklerini ifade etti. Bazı vatandaşlar da belediye ekiplerinin boyama çalışmalarına yardım etti.

Rengarenk tepki her yerde!


  http://www.radikal.com.tr/114895211489524

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Boyarken Renk Kurallarına Uymalı - Saim Kara

  Bu güzel çalışmaları gönülden destekliyorum. 40 yıldır resim yapan biri olarak şunu da önermeden geçemedim: Boyarken renk sırasını/ trafiğini gözetirsek göze çok hoş görünür.Diyelim ki maviyle başladık. Sonra yeşil,sarı, turuncu,kırmızı ve mor gelmelidir.Kolaylıklar diliyorum.

  ... - noelon

  yer altında ve karanlıktan beslnenler elbet güneşin renklerinden hem de her birinden korkacaklar...!

  GERCEGI ORTMEK SAKINCALIDIR - Equalizer001

  Edirne Belediye Başkanı CHP?li Hamdi Sedefçi: ?Kente değişik bir renk katmak için merdivenleri gokkusagi rengine boyadık. Hayat tüm renkleriyle güzel? demis. Sn.Sedefci, Kentimizdeki escinsellere destek ve oylarina talip olmak icin merdivenleri escinsel bayragi reklerine boyadik deseydi, daha cok takdir edilirdi.

  Suyunu çıkarmasak olmaz - X120

  Chp'nin her özgürlük hareketini hemen sahiplenmesine alıştık da, ben asıl Ak gençliğin 'karşı' hareketini bekliyorum. Onlar nasıl bir merdiven eylemi yapacaklar acaba? Karaya mı boyarlar, örümcek ağı deseni mi yaparlar, çarşafla mı kaplarlar artık, göreceğiz...