Edirne Valisi Duruer: Her yerde bayrak ve Atatürk resmi olmaz

Edirne Valisi Duruer: Her yerde bayrak ve Atatürk resmi olmaz
Edirne Valisi Duruer: Her yerde bayrak ve Atatürk resmi olmaz
Edirne Valisi Hasan Duruer, dün muhtarların Edirne İli Merkez ve Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin nisan ayı meclis toplantısı'nda Atatürk fotoğrafı ve Türk bayrağı olmaması protesto ederek salonu terk etmelerinin yanlış anlamadan kaynaklandığını söyledi.

KEŞAN - Edirne Valisi Hasan Duruer, incelemelerde bulunmak üzere bugün Keşan İlçesi'ne geldi. Keşan Belediye Başkanı CHP 'li Mehmet Özcan'ı makamında ziyaret eden Vali Duruer, gazetecilerin dün yapılan Edirne İli Merkez ve Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin nisan ayı meclis toplantısı'nda muhtarların Atatürk fotoğrafı ve Türk bayrağı olmamasını protesto ederek salonu terk etmesini hatırlatması üzerine şunları söyledi:

"Muhtarların yanlış bir anlaması olduğu kanaatindeyim. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı söylenmesi genelde resmi toplantılarda olur. Her yerde saygı duruşunda bulunulmaz ve İstiklal Marşı söylenmez. Bunun usulü, kanunu ve yönetmeliği vardır. Arkadaşlarımız da bu kurallar çerçevesinde hareket etmişler. Muhtar arkadaşlarımız yanlış anladıkları için böyle bir tepki göstermişler. Bayrak ve Atatürk resminin de nerede olacağı kurallarla belirlenmiştir. Her yerde bayrak ve Atatürk resmi olmaz. Mesela masanın üstünde bayrak olmaz."

VALİ YARDIMCISINI PROTESTO ETMİŞLERDİ

Dün, Edirne'deki Devecihan Kültür Merkezi'nde Edirne İli Merkez ve Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin nisan ayı meclis toplantısı'nda saygı duruşu yapılmaması, İstiklal Marşı'nın okunmaması ve Türk Bayrağı asılmamasına tepki gösteren il genel meclisi üyeleri ile muhtarlardan oluşan delegeler Vali Yardımcısı Ayhan Özkan'ın protesto ederek toplantıyı terk etmiş, meclis toplantısı ise çoğunluk sağlanamadığı için ertelenmişti.(dha/Ünsal Yücel)


  http://www.radikal.com.tr/113015711301574

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Edirne Valisi Duruer: Her yerde bayrak ve Atatürk resmi olmaz - UygarTurkiye

  Heryerde ve her zaman bayrak ve Ataturk resimi buyuk bir serefle ve onurla sergilenmelidir.

  ... - noelon

  bence tüm atatürk resimlerini, heykellerini kaldırmalısınız... atatürk ismi olan stadlara dini önderlerin ismini, şehit parklarına RTE'nin ismini vermelisiniz, tüm yapılanları yıkıp yerine kendi mabetlerinizi, tüm anıtları yıkıp kendi minarelerinizi dikmelisiniz... siz bunu yapacaksınız, bu kudrete sahipsiniz... ancak kalplerden ve hayallerden ata'yı çıkartamazsınız... buna ne gücünüz, ne cibilliyetiniz ne de padişahınızın da dediği gibi gramınız yetmez... siz son on senede bu ülkeyi rayından çıkarttınız ve karanlığa mahkum ettiniz... ancak siz ve sizin temsil ettiğiniz zihniyet insanlık rayından çıkalı çok daha uzun zaman olmuş... insanların en sefili din duygularını kendi siyasi, maddi ve kişisel çıkarları için kullanandır...

  Bunlar kimin valisi ? - vallagrande

  Sayin valilerle tolantilar yapiliyor mesrubatlar iciliyor benim valim ve kaymakamlarim hemen evlenip 3 er cocuk yapmalidirlar okul yerine cami yaptirmalidirlar diye mesajlar veriliyor. Peki bunlar kimin valisidir maaslarini T.C milletindenmi yoksa AKP denmi maas aliyorlar?

  ... - LoremIpsum

  Sizin hizmet ettiginiz devletin bir asira yakindir uyguladigi politikanin eseri bu sayin vali, ayiklayin simdi pirincin tasini.