Edirne yönü trafiğe kapalı

Ağır kış koşulları nedeniyle TEM Otoyolu'nda, Mahmutbey Gişeler'den itibaren Edirne yönüne araç geçişine izin verilmiyor.

Ağır kış koşulları nedeniyle TEM Otoyolu'nda, Mahmutbey Gişeler'den itibaren Edirne yönüne araç geçişine izin verilmiyor.
Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, TEM Otoyolu'nun Hadımköy mevkiinde yaklaşık 4-5 kilometre uzunluğundaki Bayındır rampasında, bazı araçların ağır kış koşulları nedeniyle hareket edememesi üzerine trafiğe kapanan yolu açma çalışmaları sürüyor. Yolda kalan çok sayıdaki aracı çekme çalışmaları 'kuzey yol' olarak bilinen Edirne istikameti üzerinden devam ederken, TEM Otoyolu'nda Mahmutbey Gişeler'den itibaren İstanbul'dan Edirne yönüne araç geçişine izin verilmiyor.
Gişelere kadar gelen büyük araçlar yol üzerinde bekletilirken, küçük araçların Basın Ekspres yolundan geriye dönmeleri ya da alternatif güzergahları kullanmaları sağlanıyor.
Avcılar üzerinden gelerek TEM Otoyolu'ndan Edirne yönüne gitmek isteyen araçlar da, Zafer ve Evren sanayi sitelerinin önündeki bariyerlerin kaldırılmasının ardından açılan yoldan İstanbul'a çevriliyor.
TEM Otoyolu'nun Silivri Kınalı mevkiinde birkaç TIR'ın kayarak hareketsiz hale gelmesinden dolayı yolun bu bölümünün Edirne TEM Otoyolu'nun Silivri Kınalı mevkiinde birkaç TIR'ın kayarak hareketsiz hale gelmesinden dolayı yolun bu bölümünün Edirne istikameti de trafiğe kapandı. TIR'ların çekilmesi için çalışmaların sürdüğü belirtildi. Emniyet yetkilileri, E-5 Karayolu'nda ise ulaşımın sağlandığını bildirdiler.

BANLİYÖ TREN SEFERLERİNDE GECİKME

Öte yandan, İstanbul'da ağır kış koşulları nedeniyle banliyö tren seferleri de gecikmeli olarak gerçekleştirilebiliyor. Sirkeci Garı yetkililerinin verdiği bilgiye göre, Sirkeci ile Halkalı arasında çalışan banliyö trenleri yaklaşık 1.5 saatte bir sefer yapabiliyor. Demiryolu hattı üzerindeki, özellikle de sahil kesimi ve Sultanahmet-Cankurtaran bölgesinde yol durumunun kötü olmasının, seferlerde aksamaya yol açtığı kaydedildi. Ayrıca, şehirlerarası tren seferleri de gecikmeli olarak gerçekleştiriliyor.