Edirne'de 100 bin Captagon hapı ele geçirildi

Üniversite öğrencilerini hedef seçen dört kişi, 1.5 trilyon lira değerindeki 100 bin adet captagon hapıyla yakalandı.

Edirne'de, yurtdışından getirdikleri uyuşturucu nitelikteki hapları üniversite öğrencilerine satmak istedikleri belirlenen dört kişi, 1.5 trilyon lira değerindeki 100 bin adet captagon hapıyla ele geçirildi.
Edirne Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları istihbarat çalışması sonucu, Karaağaç Mahallesi'nde ikamet eden H.S., C.O. ve B.S.'nin yurtdışından getirdikleri uyuşturucu nitelikli hap ve esrar maddesini, Edirne'de üniversite öğrencilerine ve çevre illerde satmak için müşteri aradıklarını tespit etti. Söz konusu kişilerle alıcı gibi davranarak temasa geçen polisler, buluşma yerine 22 HL 210 plakalı otomobille gelen E.G. ile H.S.'yi yakaladı. Araçta yapılan aramada, bir torba içinde, 30 paket halinde, 100 bin adet Captagon hapı ele geçirildi. Gözaltına alınan zanlıların ifadesi doğrultusunda olayla bağlantısı bulunduğu belirlenen B.S. ve M.Y. yakalandı, C.O.'nun yakalanmasına çalışılıyor.

SABIKA DOSYALARI KABARIK

Edirne polisince 'Serhat 1 Operasyonu' adı verilen operasyon kapsamında, araçta hapların yanı sıra 7.65 milimetre çapında operasyon kapsamında, araçta hapların yanı sıra 7.65 milimetre çapında Vizor marka tabanca, gümrük kaçağı olduğu belirlenen iki karton sigara, 45 litre benzin ve 30 kilo toz şekeri de ele geçirildi.
B.S.'ye ait evde yapılan aramada ise 30 gram kubar esrar, 430 gram preslenmiş takoz esrar ve bir adet 7.65 milimetre çapında Beratta marka tabanca bulunurken, B.S.'nin ailesinin evinde yapılan aramada da 110 gram kubar esrar, 42 gram dişi hintkeneviri tohumu ve babasına ait olduğu anlaşılan gümrük kaçağı toplam 27 şişe değişik markalarda içki ve 100 kilo toz şekeri ele geçirildi.
Gözaltında tutulan kişilerden H.S.'nin hırsızlıktan dört, gümrük kaçakçılığından bir, uyuşturucu madde kaçakçılığından bir ve sahtekarlıktan da bir olmak üzere, toplam 7 sabıkasının olduğu anlaşıldı.
Polis tarafından yapılan sabıka araştırmasında, B.S.'nin ateşli silahlar kanununa muhalefetten sabıkasının olduğu, M.Y'nin ise uyuşturucu kullanmaktan kaydının bulunduğu da tespit edildi. Zanlılar yarın adli makamlara sevk edilecek.