Edirne'de öğrenciler boyadı, belediye tinerledi

Edirne'de öğrenciler boyadı, belediye tinerledi
Edirne'de öğrenciler boyadı, belediye tinerledi
Edirne'de belediyenin devlet hastanesi merdivenlerini gökkuşağı renklerine boyamasının ardından bir üniversite öğrencileri de kent merkezindeki trafiğe kapalı caddeyi boyadı. Zabıta ekiplerinin uyardığı üniversitelilerin boyadığı sokak gece yarısı belediye ekiplerince tiner ve suyla temizlendi.

EDİRNE - Edirne Belediye Başkanlığı, dün Sarıcapaşa Mahallesi Cami Sokak üzerindeki 37 basamaklı devlet hastanesine çıkan merdivenleri gökkuşağı renklerine boyadı. Sosyal paylaşım sitesinde aynı merdivenleri boyamak için günler öncesinden duyurular yaptıklarını söyleyen bir grup Baobab Kültür Merkezi üyesi üniversiteli, belediyeyi ‘fırsatçı’ olmakla suçladı. Dün akşam saatlerinde Saraçlar Caddesi’nde bir araya gelen öğrenciler adına konuşan Ali Gürbüz, “Biz 2 gün önce organize olarak, Edirne’de hastane merdivenlerini boyama kararı aldık. Sosyal paylaşım sitesinde örgütlendiğimizi gören Edirne Belediyesi ve CHP Gençlik Kolları işgüzarlık yaparak öğle vakti belediye çalışanlarıyla birlikte merdivenlere gelmiştir. Bu tavrın, merdivenlerin griye boyanmasına gelen tepkiler sonucu geri adım atmak zorunda kalan Beyoğlu Belediye Başkanı'ndan bir farkı yok” diye konuştu.

ZABITA UYARDI

Edirne Belediyesi'ne tepki olarak Saraçlar Caddesi’nde boyama yapacaklarını açıklayan öğrencileri caddede dolaşan zabıta ekipleri uyardı. Öğrencilerin yanına gelen iki görevli, yapılmak istenenin yasal olmadığını ve boyama yaptıkları takdirde haklarında yasal işlem yapılacağını hatırlattı. Zabıta ekiplerinin uyarılarına rağmen öğrenciler yanlarında getirdikleri boyalarla caddedeki kare şeklinde taşları rengarenk boyadı. Öğrencileri izleyen çok sayıda vatandaş da etkinliğe katılarak caddenin boyanmasına yardım etti.

CADDE GECE TEMİZLENDİÖğrencilerin caddeyi boyamasının ardından gece yarısı Edirne Belediyesi'ne bağlı Temizlik İşler Müdürlüğü ekipleri tiner ve suyla boyalı alanı temizledi. Sabah çıkmayan alanlar için yeniden gelen temizlik işçileri, taşlara tiner dökerek boyaları çıkarmaya çalıştı. (Engin ÖZMEN/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1149042114904210

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bırakınız Boyasınlar, Bırakınız Rahatlasınlar - Ad Honorem Dei

  Kendi kafasına göre yer boyamak doğru değil ama belediyece uygun görülebilecek yerler renkli boyanabilir. Yalnız çok fazla renkli boyanması görme sorunları olan bazı vatandaşlar için düşmelere neden olabileceğinden merdivenlerden ziyade duvarların renklenmesi kanımca daha doğru olacaktır.

  Ey yurttasim gör iste - iris78

  Belediyeler kendi asli görevlerini unuttular. Bu gidisle elektrik, yol, su, temizlik sorunlariniz bitmeyecek.

  GEZİCİLER - SERMETFAHRİ

  Bir irade beyanı çıkmış Gezi olaylarında.yetkililer bunun değerini bilmelerinden öte iyi değerlendireme yapmaları gerek.başka tarafa çekmeden.bu iradeye sahip çıkmaları gerek.ekoloji bir miras olduğu ve bunu bir sermaye olarak ticari haline getirilmemeli.herkes bu konuda çok duyarlı hareket etmeli.barışçıl olmak gerek savaşlar asla demokrasiye hizmet etmez.

  sevgi ve barış hareketi - bence Bir

  ne alaka orayı burayı boyuyorlar diyenlere, bürokratik gri zihniyetten artık yorulduk diyorum. herkesin beraberliğini savunan el ele bir dünyanın nesi kötü. savaşların ortasında yerde yatan nefessiz bir kızıllık olmak yerine, toprakta çiçek olmak isteme fikri kötü mü geliyor kulaklarınıza. rengarenk olmak.. bunun nesini anlamadınız neye kızıyorsunuz. çocuk gökyüzüne gökkuşağı çiziyor siz kocaman ellerinizle gökkuşağını silip kocaman gri bulutlar çiziyorsunuz. renklerden neden bu kadar korkuyorsunuz. size çeşitliliği hatırlattığı için mi acaba?

  BELEDİYE ÇEVREYİ KİRLETİYOR - pispor

  Oysa boyanmış ise belediyenin bunu tiner ile silmesi çevreyi ne kadar kirlettiğinin farkında mı akıllı bir belediyeci silmezdi küfür yok kimsede rahatsız olmuyor zaten zamanla o boya yok olur ama işte belediyenin iş güzarlığı bunlara belediyeci denilmez arkadaş bunlar İktidara yalakalık yapanlardır

  boyama özgürlüğü.... - uyusuk

  Ey renklere itiraz edenler; siz zaten istediğiniz yeri istediğiniz renge boyuyorsunuz tüm dünyada. "KAN KIRMIZISI" ellerinizden damlayan insan kanlarıyla dolmaya başladı tüm dünya...10 Yıldır kime ne sordunuz hükümetinizle, belediyelerinizle, polisinizle, askerinizle de kalkmış bugün demokratlık oynuyorsunuz... ölüye tecavüzü hak sayanların, kızlarına tecavüzü helal görenlerin peşinden gidiyorsunuz. kimseye laf söyleme hakkınız yok sizin artık!!!!

  Her şeyin suyunu çıkarmanın da anlamı yok! - by-bucur

  Her yerde boyanmamalı.