Ege Denizi'nde DHKP-C operasyonu

Ege Denizi'nde DHKP-C operasyonu
Ege Denizi'nde DHKP-C operasyonu
Yunan terörle mücadele ekipleri, Sakız Adası'dan Türkiye'ye getirilmeye çalışılan silah ve patlayıcı mühimmat yüklü bir bot ele geçirdi.

Yunan terörle mücadele ekiplerinin gerçekleştiridiği operasyonda botta yakalanan zanlıların DHKP-C üyesi oldukları ve silahlı eylem yapmak üzere İzmir 'e gitmeye çalıştıkları tahmin ediliyor.

Yunan sahil güvenlik makamları Sakız Adası'ndan Türkiye 'ye getirilmeye çalışılan silah yüklü botu ele geçirdi. Operasyonu Yunan terörle mücadele ekipleri gerçekleştirdi. Ağır silah yüklü şişme botta 2 adet tanksavar, 4 adet el bombası, iki tabanca, çok sayıda mermi ve patlatılmaya hazır el yapımı bomba ele geçirildi. Botta bulunan ikisi Yunan, ikisi Türk vatandaşı dört kişi tutuklandı.

EYLEM HAZIRLIĞI ŞÜPHESİ

Türk vatandaşlarının DHKP-C üyesi oldukları ve İzmir'de silahlı bir eyleme hazırlandıkları tahmin ediliyor. Sakız Adası’nda bir eve yapılan baskında da olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı. Botun kaptanı taşıdığı yükün ne olduğunu bilmediğini ve 500 Euro karşılığında yola çıktığını söyledi.  Yunan emniyet güçleri Atina ve Selanik'te de operasyon başlattı.