Ege Üniversitesi'nde çatışma: TOMA üniversiteye girdi

Ege Üniversitesi'nde çatışma: TOMA üniversiteye girdi
Ege Üniversitesi'nde çatışma: TOMA üniversiteye girdi
Ege Üniversitesi'nde karşıtlı görüşlü öğrenciler arasında kavga çıktı. Polis üniversiteye TOMA'yla girerek müdahale etti.

 

İZMİR - Ege Üniversitesi kampüsünde sağ ve sol görüş öğrenciler arasında iddiaya göre afiş tartışması yüzünden çıkan kavgada, 2 öğrenci hafif yaralandı, 4 öğrenci de gözaltına alındı.
İki grup Edebiyat Fakültesi önünde karşı karşıya geldi. Afiş asma yüzünden başlayan tartışma kavgaya dönüştü. Bölgedeki çevik kuvvet polisi de Bornova'daki Ege Üniversitesi kampüsüne sevkedildi. Bir TOMA aracının da geldiği kampüste polis, olayları protesto edip, yürüyüş yapan sol görüşlü öğrencilere müdahale etti. Sloganlar atıp yürüyüşe devam eden öğrencilere polis biber gazı sıktı. Arbede sırasında bazı binaların camları da kırıldı.
Kısa müdahalenin ardından olay yatışırken, Çevik Kuvvet polisi kampüste beklemeye devam etti. Olayda 2 öğrencinin hafif yaralandığı, 4 öğrencinin de gözaltına alındığı bildirildi. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/116588411658842

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sosyolog yorumu - tomatojuice

  Benim güldüğüm olay; kavgayı ayırmaya gelen polis olayı protesto eden ve yürüyüş yapan sol gruba müdahele ediyor. Neyse konumuza dönelim, ben gezi sırasında bu polisi arkasına alan tipler üniversitelerde de boy gösterir, solcu-sağcı çatışması gibi gezici-hükümet yandaşı kavgaları çıkar belki dedim de, unuttuğum bir şey var ki post-modern bir çağda yaşıyoruz. gençler hep kişisel çıkar peşinde ve komformist bir düzen içinde. ah nerde o eski devrimciler, uyan deniz uyan!

  vay be - karabalık

  radikal gazetesi bile haberi böyle veriyorsa artık..üniversitede can güvenliğimiz yok.sürekli saldırı altındayız.sürekli arkadaşlarımız gözaltına alınıyor,arkadaşlarımız tutuklanıyor.edebiyat fakültesi 22 adet mobesa kamerasıyla izleniyor..halkların kardeşliğine dair ege'de bulunabilecek tek yer edebiyat fakültesi'nin önüdür.bu nedenle sürekli taciz ediliyoruz,sürekli saldırı altındayız..bugün katletmek için saldırdılar..bunu görmüyorsunuz,duymuyorsunuz haberini de yapmıyorsunuz ne güzel.gözaltı sayısı 4 değil 5 ayrıca..