Ege Üniversitesi'nde kavga: 1 öğrenci hayatını kaybetti

Ege Üniversitesi'nde kavga: 1 öğrenci hayatını kaybetti
Ege Üniversitesi'nde kavga: 1 öğrenci hayatını kaybetti
Ege Üniversitesi'nde öğleden sonra iki grup öğrenci arasında çıkan, bıçakların da kullanıldığı kavgada Fırat Yılmaz Çakıroğlu hayatını kaybetti.

RADİKAL - Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde formasyon dersleri alan sağ ve sol görüşlü öğrenciler fakülte önünde önünde kavga etti. Kavgada, taş, bıçak, sopalar kullanıldı.

Kavga sırasında ülkücü grup içindeki Fırat Yılmaz Çakıroğlu bacağından, sol grup içindeki Nurullah S. da karnından yaralandı. Polis olaylara müdahale ederken Çakıroğlu Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisi'ne, Nurullah S. ise Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Atar damarı kesildiği öğrenilen Çakıroğlu hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Arkadaşlarının öldüğünü öğrenen ülkücü grup hastanenin acil servisi önünde toplandı. Polis bazı öğrencilerin ifadelerine başvurmak üzere karakola götürdü. Polis üniversite içindeki güvenlik kameralarına da kavganın nasıl meydana geldiğini belirlemek için el koydu. Polis ayrıca üniversite içinde ve yurtların önünde güvenlik önlemi aldı.

ÜNİVERSİTE SORUMLUSUYDU

Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4. sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun bir yıldan beri Ülkü Ocakları'nın Ege Üniversitesi sorumlusu olduğu öğrenildi.

Aslen Konya Akşehirli olan Çakıroğlu'nun okulunu bitirdikten sonra akademik öğrenimine devam etmek istediği belirtildi. Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz da, cenaze için İzmir'e hareket etti. Kılavuz, sosyal medya hesabından olayı duyururken, 'Ege Üniversitesi Kampüsü'nde vatan haini bölücü canavarların saldırısı sonucu ağır yaralanan Ege Üniversitesi Teşkilat Başkanımız Fırat Çakıroğlu tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Başta ailesi olmak üzere camiamızın bütün fertlerine başsağlığı dilerim' mesajını paylaştı. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1298141129814111

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Terör Kavrami. - user613044

  Terör nedir ve terörist kimdir? Allah rahmet eylesin ve ailesine sabirlar versin... Bu milliyetci tayfa neyi öne aliyor? Nemini nerden aliyor? Tabiki kürtler ön planda. Evet bazi ideolojiler kendilerini mesru kilmak icin zit bir fikre ihtiyaclari var. Simdi ne kadar PKK denen örgütü elestirip terörist ilan ediyorsak bu ayni ülkü ocaklari icinde gecerli. Ülke istila olmusda sanki kurtarmak ülkücülere kalmis. Sizler kalkip milleti böyle doldurun sonrada böyle birsey olunca ya Pkk, ya terörist, ya ermeni yada dis güc deyip sucu ötekine atin. Oh ne rahat... Eger bu topraklarlara dair bir nebze deger veriyorsan pkk ya koydugun mesafeyi ve elestiriyi ülkü ocaklarinada yapacaksin. Ha bu arada kimse kendini kandirmasin parallel yapi olarak ülkücülerde var...selamlar

  NE BU ŞİDET BU CELAL? - m.rozbilen

  Hoşgörüsüzlük ve tahammülsüzlük şiddeti besleyen ana nedendir. Kendi gibi düşünmeyeni ya da hareket etmeyeni tez elden VATAN HAİNİ ilan etmek ucuza kaçmaktır. Bana göre hiç kimse kimseyi vatanperverlikle sınamaya hakkı yoktur. Öğrenciler'in düzenledikleri kimi sosyal ve bilimsel etkinlikleri basmak, olay çıkarmak doğru olmadığı gibi şiddeti körükleyen bir harekettir. Bu olayda öldürülen öğrenciye üzülmemek mümkün mü? Nedir birbirinizden alıp veremediğiniz? Buna cevap bulunmazsa 12 Eylül öncesine dönme korkusunu yaşamaktayız. O zaman da ayni benzer manzaralar yaşandı. Ölen öğrenciye Allahtan rahmet ve yakınlarına başsağlığı, yaralı öğrenciye de geçmiş olsun dilerim. Devlet ve güvenlik kuvvetleri asla öğrenci grupları arasında taraf olmamalı ve kimseyi kayırmamalıdır.

  - nikbinliks

  --şahısları bulamayınca aslında önceki kavgayı ayıran bir kürt öğrenciyi yaralayıp dışarı çıkarlar 10 dakika kadar saldıracak yer arayıp en son özgür gündem gazetesi standına saldırmışlar ve bir öğrenciyi ağır yaralamışlar olay budur,aslında adi bir olayı siyasi yöne çekip büyük bir provakasyon yap

  - nikbinliks

  Çarşamba günü okulda birileriyle kavga eden Fırat çakıroğlu telefonla 150 kişilik bir gurubu okula çağırmış fakat kavga ettiği kişileri bulamamıştır,Perşembe günü ise 'cuma günü Rektörlük önünde toplanalım'çağrıları ile geçmiş ve cuma günü 200-250 kişi ile okulu basmışlar fakat yine aradıkları---

  .. - isakent

  ölenin Ülkücü olduğunu üstüne basa basa belirtip öldürenlerin pkk lı olduğunu yazmamak medyanın nasıl bir sinmişlik içinde olduğunu gösteriyor.

  Yine çocuklar öldürülüyor. - Su Cemre Sim

  İşte bir çocuğumuzu daha öldürdüler. Biz bu oyunu daha önce görmüştük.Başkalarının çocuklarını ortaya sürüp ,kanlı çatışma tuzakları kurmak her zaman var olmuştur. Üçüncü sınıf politikacılar bunun ilk sorumlusudur. Gençler, ne olur kanmayın, yıllardır bizleri birbirimize kırdırıp, kendileri sülük gibi kanımızla yaşıyorlar. Hiçbir şey sizden daha değerli değil. Gencimizin ailesine, sevenlerine sabır diliyorum.

  - OLCAYOK

  Ülkücüluk dedikleri şeyin felsefik bir tarafı yok. Sadece kürt ve düşünce düşmanlığı