Egebank'ta 13 tahliye

Çete kurarak Egebank'ı zarara uğrattığı öne sürülen bankanın eski sahibi Yahya Murat Demirel ve eşi Ayşenur Esenler...

İSTANBUL - Çete kurarak Egebank'ı zarara uğrattığı öne sürülen bankanın eski sahibi Yahya Murat Demirel ve eşi Ayşenur Esenler Demirel'in de aralarında bulunduğu sanıklar, dün üçüncü kez yargıç karşısına çıktı. Duruşma sonunda mahkeme heyeti Ayşenur Demirel ve 12 sanığın tahliyesine karar verdi
İstanbul 1 No'lu DGM'deki duruşmaya hastalığı nedeniyle gelemeyen Cavit Çağlar'ın dışındaki tüm sanıklar katıldı. 14 aydır tutuklu olan Murat ve Ayşenur Demirel, sanık sandalyesinde yan yana oturdu. Demirel'in kolunda, boncuktan yapılma, üzerinde 'Ayşe' yazan lacivert bileklik dikkat çekti. Gazetecilerle de şakalaşan Demirel, "Bunu bana cezaevinde Ayşenur yaptı" dedi. Eşinin boynunda, yine boncuktan yapılma siyah kalp şeklindeki kolyeyi göstererek "Onu da ben yaptım" diyen Demirel, gazetecilere "Bunları televolelerde kullanabilirsiniz" önerisinde bulundu.
4 tutuklu kaldı
Yaklaşık 10 saat süren duruşma sonunda mahkeme heyeti Ayşenur Esenler, Aydoğan Semizer, Sevtap Arslan, Hüsnü Barbaros Olcay, Kevin Hood, Emine Mehtap Ceylan, Özgen Tanuman, Özkul Arkadaş, Aykut Karabulut, Nail Keçili, Esat Erkuş, Ömer Özbay, Mehmet Sami Erdem'in tahliyesine karar verdi. Tahliye kararı sanıklarca sevinçle karşılanırken Egebank davasında Murat Demirel, Ayhan Tatlıgil, Ali Süha Paya ve Gökalp Baştürk dışında tutuklu sanık kalmadı.