Egebank'ta gözyaşları

Egebank'ın 'çete kurarak' içinin boşaltılmasıyla ilgili davada ilk kez yargıç karşısına çıkan reklamcı Nail Keçili suçlamaları kabul etmeyerek...

İSTANBUL - Egebank'ın 'çete kurarak' içinin boşaltılmasıyla ilgili davada ilk kez yargıç karşısına çıkan reklamcı Nail Keçili suçlamaları kabul etmeyerek, "Bana kaybettiğim itibarımı, şerefimi geri vermenizi bekliyorum" dedi. Avukat Aydoğan Semizer ise sorgusunda gözyaşlarını tutamayarak ' Bu sosyoekonomik bir idamdır' dedi. İstanbul 1 No'lu DGM'de önceki gün başlayan 19'u tutuklu 36 sanıklı Egebank davası, sanık sayısının fazla olması ve Murat Demirel'in uzun savunma yapması nedeniyle dün de devam etti.
Egebank'a el konulmasından sonra 4 milyon dolar usulsüz kredi kullandığı yönündeki iddiaları reddeden Keçili,
"Cenajans A.Ş'nin hissedarı olarak banka sahibi Murat Demirel ile çalışmam kadar doğal bir şey yok. Bu işbirliğini çarpıtarak bankanın içini boşaltan çeteye beni dahil etmek, kabul edilemez bir suçlamadır. Kaybettiğim şerefim, haysiyetim, itibarımı adaletin bana geri vermesini istiyorum" diye konuştu.
Konuşması sırasında gözyaşlarını tutamayan Aydoğan Semizer ise şunları söyledi:
"Devirden sonra bankanın yönetim kurulu üyeliğine seçildim. İşimi yapıp, paramı alırım. Demirel'den talimat almadım. Paralarıma, mallarıma tedbir konuldu. Yurtdışına çıkışım yasaklandı, bunun adı sosyoekonomik idamdır. Beni aileme kavuşturun."
Bankanın eski genel müdürlerinden Şükrü Esat Erkuş ve işadamı Hüseyin Bayraktar suçlamaları reddetti. İfadelerin ardından yine söz isteyen Demirel ise hakkındaki iddialarla ilgili olarak, "Her şeyin sebebi benim. 2. Dünya Savaşı'nın çıkmasının sebebi benim. Susurluk'ta da adım geçti. Hikmet Uluğbay'ın intihar teşebbüsüne de ben sebep oldum" diye konuştu.