Egemen Bağış: 'Camide içki olayı'nda tezatlar var

Egemen Bağış: 'Camide içki olayı'nda tezatlar var
Egemen Bağış: 'Camide içki olayı'nda tezatlar var
AB Bakanı Egemen Bağış, Dolmabahçe'deki camide içki içildiği iddialarıyla ilgili olarak, "Ben gittiğimde müfettişlerle görüşen müezzin, daha önceki açıklamaların tersine camide içki içilmediğini söyledi. Ancak bir tezat var. Benim önüme camide içilen bira şişelerinin fotoğrafları, görüntüleri getirildi" dedi. .

İSTANBUL - AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın Haliç Kongre Merkezi'nde katıldığı "İstanbul TV Forum ve Fuarı"nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakan Bağış, Gezi Parkı olayları sırasında eylemcilerin girdiği Dolmabahçe Valide Sultan Camii'ne gittiğini söyledi.

Bağış, "Bu olaylarla ilgili bilgiler geldiği ben de İstanbul Milletvekili olarak bu camiyi ziyaret ettim. Ben gittiğimde müfettişler, müezzinle görüşüyordu. Oradaki müezzin, daha önceki açıklamaların tersine camide içki içilmediğini söyledi. Ben buna şahidim. Ancak oradan ayrıldığımda arkadaşlara 'bir tezat var araştıralım' dedim. Benim önüme camide içilen bira şişelerinin fotoğrafları, görüntüler getirildi. Ve orada görevli müezzinimizin her gün camiye gelen yüzlerce kişinin tehtidiyle, şantajıyla baskı altında olduğu, söylemlerine bunu yansıttığı intibası doğdu. Ama bunu araştıracak ne benim; ne de kendini bilmez Türkiye 'nin ana muhalefet lideridir. Müfettişler soruşturmayı yapıyorlar. Türkiye Cumhuriyeti'nde bir camiye gidip basmanın, ayakkabılarla girmenin, o cami de ahlaka uygun olmayan davranışlarda bulunmanın, o camide içki şişeleriyle poz vermenin doğru olmadığı zaten ortadadır" dedi. 
DİLHUN GENÇDAL - ÖZGÜR ARSLAN - DHA 


  http://www.radikal.com.tr/1138389113838980

  YORUMLAR
  (80 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Doğrudur - vancetti

  Doğrudur sayın bakan, mutlaka bira şişeleri görmüşsünüzdür. Hatta milli içkimiz rakı şişeleri görmemeniz beni şaşırttı. Mesele o şişeleri kimlerin oraya koymuş olabileceği. Eminim siz de tahmin edersiniz.

  Dıyanetten Sorumlu Bakan mıdır ? - ilbeg

  Bağış'ın AB'den sorumlu bakanlıktan alınıp Diyanetten sorumlu bakan olmasında fayda var.

  Yıllardır Bu Böyle - Kayzer1420

  Bu ülkede ''camide bira içildi'' demek ''yüzlerce insan hak yolunda öldü,gözlerini kaybetti'' demekten çok ama çok para ediyor.Yıllardan beridir bu böyle.Bu yüzden hangisi en çok prim yapıyorsa onu tercih ediyorlar.Yoksa insanlar haklı yere canlarında olmuş,gözlerini kaybetmiş hiç önemli değil.

  secde - yabanci

  secde ederken yalan soyledigin aklina hic geliyor mu ne kadar gunah iftira etmek yada aynaya bakarken yuzun kizariyor mu?tabi o yuz sizlerde varsa?????

  bakara suresi 11. ayet tefsiri daha açıklayıcı olur - mehmet.aldabaran@hotmail.com

  Müfsidler, Allah'a ulaşmayı dilemedikleri için Allah'ın âyetlerinden gâfil ve Allah'a asi olan bu ilimsizler, Allah'ın emrini yerine getirmeyerek hidayetçiye tâbî olmazlar. Sadece kendileri emirleri yerine getirmeyerek cehenneme gitmenin ötesinde, Kur'ân-ı Kerim gibi nurlu bir kitab'a dayanmadan el yazması kitaplardan verdikleri yanlış dîn bilgilerini diğer insanlara öğretip milyonlarca insanın da cehenneme gitmesine sebep oldukları için onlar yeryüzünde fesat çıkaranlardır...yani islam dini birleştirir bölmez kucaklar ayırmaz fitne fesata karşıdır müezzin bence kahraman bir müslümandır...provakasyonu ( fitne , fesat ) görmüş demekki

  bakara suresi 11. ayet - mehmet.aldabaran@hotmail.com

  Onlara ?Yeryüzünde fesat çıkarmayın denildiği zaman: ?Biz sadece ıslâh ediciyiz.? dediler.

  ... - hale

  o bira şişelerini sizinkilerin koymadığı ne malum. yahu vicdan da değil de sizde ar haya kalmamış. yuh olsun ya, seviyesizler