Egemen Bağış: Gezi'deki gibi toslayacaklar

Egemen Bağış: Gezi'deki gibi toslayacaklar
Egemen Bağış: Gezi'deki gibi toslayacaklar
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış: "Bizim alnımız ak başımız dik. Bizim hamdolsun abdestimizden de şüphemiz yok, namazımızdan da itikadımızdan da..."

İSTANBUL - Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, 'Devlet Himayesi Altındaki Genç Kızlara Meslek Edindirme Projesi Sertifika Töreni'ne katıldı. Bağış burada yaptığı açıklamada, "Gezi adı altındaki darbe girişimi milli irade duvarına nasıl tosladıysa bugünkü girişimlerde Allah'ın izniyle aynı şekilde toslayacaktır. Bizim alnımız ak, başımız dik. Bizim hamdolsun abdestimizden de şüphemiz yok, namazımızdan da itikadımızdan da" dedi. 

"AYNI ŞEKİLDE TOSLAYACAKTIR" 
Egemen Bağış, Ataşehir Estethica Hastanesi'nde İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen, Murat Akdoğan Eğitim, Sağlık Kültür ve Toplumsal Dayanışma Vakfı ile İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ortaklığında yürütülen 'Devlet Himayesi Altındaki Genç Kızlara Meslek Edindirme Projesi Sertifika Töreni'ne katıldı.
Törende bir konuşma yapan Egemen Bağış '17 Aralık' operasyonuna yönelik açıklamalar yaptı. Eğitimin birlik ve beraberliğe kastedenlere ve ülkenin gücünün zayıflatmak isteyenlere karşı en büyük kalkan olduğunu söyleyen Bakan Bağış, "Anadolu'nun güzel topraklarından bize çok güzel mesaj veren Hacı Bektaş-i Veli şöyle diyor; 'İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır.' Bugün de görüyoruz ki ilimden, irfandan ferasetten yoksun karanlık odaklar Türkiye 'yi zifiri dehlizlere sürüklemek için tekrar iş başında. Yaz başında küresel güçlerin Gezi adı altındaki darbe girişimi milli irade duvarına nasıl tosladıysa bugün ki girişimlerde Allah'ın izniyle aynı şekilde toslayacaktır" diye konuştu.

"BİZİM ALNIMIZ AK, BAŞIMIZ DİK" 
Türkiye'nin hiçbir zaman oligarşilerin, aristokrasilerin ve belirli grupların devleti olmayacağını kaydeden Bakan Bağış, "Türkiye Devleti muhasır medeniyetler seviyesine çıkma doğrultusunda demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olarak sadece milli irade ile yoluna devam edecektir. Demokrasilerde milli iradenin üzerinde bir irade olmaz, olamaz. Demokrasilerde devlet içinde devlete, devlet içinde çetele, örgütlere asla müsamaha gösterilmez. Bizim inançlarımızda da kula kulluk yoktur. 2002'den itibaren millet için devlet anlayışı yürürlüktedir. Seçkinleri, uluslararası güçlerin değil, artık sadece milletimizin devleti vardı. Manşetlerle hükümetlerin indirildiği dönemler tarihin kara arşivlerinde kalmıştır. Herkes biliyor ki bu ülkede hükümetleri de sadece millet getirir ve sadece millet götürür. Sayın Başbakanımızın söylediği üzere biz bu ülke üzerine oyun oynamak isteyenlere ve kirli tuzak kurmak isteyenlere bugüne kadar aslı izin vermedik bundan sonra da vermeyeceğıiz. Bizim alnımız ak başımız dik. Bizim hamdolsun abdestimizden de şüphemiz yok, namazımızdan da itikadımızdan da... " diye konuştu.

HALK BANKASINI HALKIN BANKASI HALİNE GETİRDİK" 
Egemen Bağış, "Halk Bankası'nı gerçekten halkın bankası haline getirdik. Birileri bundan rahatsız oldu. Halk Bankası sadece Türkiye'nin değil, bu coğrafyanın en başarılı bankalarından biriyken, en çok KOBİ'ye kredi verirken, küçük esnafa sahip çıkarken, ekonomik krizin teğet geçerek atlatmasına çok büyük katkı vermişken bir takım güçlerin Halk Bankası'nı hedef alması gerçekten düşündürücüdür" ifadesini kullandı. (Enver ALAS/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1167659116765921

  YORUMLAR
  (21 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  tosladın fena! - zebda

  esas toslayan sizlersiniz..3.5 milyon insan 80 şehir..sabah 05 te kopruden gecen onbinlerce insan bu manzaralar kolay yaşanmaz..bunlar gercek ve oluyor egemen..arabanın lastikleri patlak ..kaputun çökük..kör sürücü gibi gitmeye devam ediyorsunuz..uyuyan sözde % 50?? niz sizi kurtaramaz..uyanık yüzde elli herşeyin hesabını teker teker soracak sizden!

  sizi hep hatırlayacağız. - geo1980

  bugünler de geçecek biliyorum. ama merak etmeyin sizi he hatırlayacağız. ama siz hatırlanmamak için nereye gideceksiniz merak ediyorum. merak etmeyin, gezi bir yere toslamadı, kendinizi kandırmayın sayın bakanım, şükür ki okuduk yazdık, yazmaya da devam edeceğiz, bizi sakın ola ki o kendi kitlenizle karıştırmayın, inşallah bize attığınız iftiralar bir gün sizi bulacak. etme bulma dünyası der büyükler.

  La havle - X120

  İyi de kuzum kavganız ateistlerle değil ki ha bire Allah kitap edebiyatı yapıyorsunuz. Karşınızdaki de en az sizin kadar abdestli namazlı adamlar bu kez. Anladık ikiniz de çok müslümansınz da ikinizden en az biri haram yemiş, hile yapmış, çamura batmış ve yalan söylüyor işte. Bu durumda şu hadisi şerifi hatırlatmak boynumuzun borcu: Her ümmetin bir fitnesi vardır, benim ümmetimin fitnesi maldır.

  RÜŞVET - HARAYDIN

  Rüşvet ya vardır ya yoktur, gezi gibi siyaset değildir. Sorun rüşvet yoksa iftirayı ortaya çıkarmak varsa üstünü örtmeyip cezalandırmaktır. Cezalandıran sistem rüşvetten zarar görmez.Zira rüşvetle mücadele etmek rüşvetin karşısında olmak demek, bizim zamanımızda rüşvet olmaz, takibe cezaya gerek tok demek rüşveti normal icraat saymak demektir ki buna kokuşma denir.

  Heye heye... - Ali Fakı

  Onun için mi hırsızlık ve yolsuzlukları ortaya çıkaran emniyet görevlilerini görevlerinden uzaklaştırdınız ve bir daha böyle bir şey yapılmasın diye yönetmelikleri değiştirdiniz!

  N'olur! - semapost

  Bir kere de gercekten inandiginiz sozleri telaffuz etme erdemini gosteremez misiniz?

  Gezi kadar kafanıza taş düşsün. - brandywine06

  Düştü de zaten. Gezi'de şimdi taşı düşürenlerle aranız çok iyiydi. Onu da unutmadık.